INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Program pity 2016 umożliwi rozliczenie podatku przez Internet

27 marca 2017

Obecnie bardzo popularnym sposobem komunikowania się podatników z organami skarbowymi jest droga elektroniczna. Ministerstwo Finansów, żeby ułatwić wywiązywanie się obywateli  z obowiązków wobec skarbu Państwa wprowadza nowoczesne ułatwienia.  Bez wychodzenia z domu, wyposażony w komputer z dostępem do Internetu, każdy z nas może wypełnić i wysłać do swojego urzędu skarbowego deklarację roczną PIT. Wszystkie ułatwienia są dostępne zarówno dla osób prywatnych jak i dla firm.

Gdzie znajdę program pity 2016?

Przez Internet podatnicy najczęściej składają deklaracje podatkowe, zeznania roczne, informacje i  wnioski. Wśród rocznych internetowych deklaracji PIT najbardziej popularne są pit 37 online, oraz pit 36 i pit 28. Sposobem na przesłanie dokumentów online jest skorzystanie z portalu podatkowego Ministerstwa Finansów lub  użycie jednego z wielu  darmowych program pity 2016  znajdujących się na stronach internetowych wielu  niezależnych firm podatkowych. Ministerstwo Finansów oddaje w ręce podatników dwa narzędzia służące do składania rocznych e-deklaracji: interaktywne formularze PIT oraz aplikację e-Deklaracje. Pierwsze  daje możliwość korzystania z interaktywnych formularzy podatkowych PIT bez konieczności użycia bezpiecznego podpisu elektronicznego. E-deklaracje natomiast, poza formularzami do rozliczenia podatku PIT, wymagają  bezpiecznego  podpisu  elektronicznego, weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. E-deklaracje w imieniu podatnika może złożyć pełnomocnik ale tylko w przypadku wcześniejszego przesłania pełnomocnictwa. Nie jest wymagane każdorazowe wysyłanie pełnomocnictwa. Wystarczy złożyć je raz a będzie obowiązywało w stosunku do wszelkiego rodzaju deklaracji, zeznań i informacji składanych w formie elektronicznej przez cały czas na jaki zostało ustanowione. Urząd skarbowy powinien być powiadomiony również na specjalnym druku OPL-1 o odwołaniu pełnomocnictwa.  

Jeśli zaś chodzi o darmowy program pity 2016,  mamy do wyboru  dwie opcje: wybranie  jednego z wielu programów, jakie można znaleźć na portalach podatkowych w Internecie ale takiego, który jest  bezpłatny, godny polecenia, bezpieczny dla naszych danych osobowych i komputera lub skorzystanie z  programu na płycie CD sprzedawanej wraz  z gazetą niemal w każdym kiosku. Do tej pory wszystko idzie gładko. Pity 2017 program jest szybki, łatwy w obsłudze  i w ciągu kilku minut mam przygotowane roczne rozliczenie moich dochodów. Teraz trzeba je wysłać do fiskusa. urzędu skarbowego. Jednak przecież każdy PIT składany w wersji papierowej zawsze jest podpisany przez podatnika lub jego pełnomocnika. W jaki sposób mogę podpisać deklarację w wersji elektronicznej? Za podpis uważa się  dane, które identyfikują podatnika w jednoznaczny sposób, czyli  imię i nazwisko, dzień, miesiąc i rok urodzenia, PESEL lub NIP i ...uwaga! dokładną kwotę przychodów z poprzedniego roku podatkowego.  Dane identyfikacyjne, czyli niejako nasz podpis podajemy w końcowej fazie wypełniania deklaracji.  Po pozytywnie zakończonej weryfikacji naszych danych, będziemy mogli wygenerować UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru  prawidłowo wypełnionej przez Internet  deklaracji podatkowej PIT.

Program PIT od PITax.pl Łatwe podatki dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych udostępniany jest nieodpłatnie organizacjom pozarządowym w celu wsparcia w zbiórce 1% podatku dochodowego na ich rzecz. Zapraszamy do przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację.

PITax.pl Łatwe podatki został wybrany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych jako najlepszy program umożliwiający rozliczenie pit 2017 dla użytkowników oraz organizacji pozarządowych zbierających 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Artykuł sponsorowany

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)