INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

5 powodów, dla których warto mieć kartę kredytową

5 lutego 2018

Karta kredytowa może być bardzo przydatnym w codziennym funkcjonowaniu narzędziem finansowym, pod warunkiem oczywiście, że spłacasz saldo kredytowe co miesiąc bez opóźnień. Dla tych, którzy mają dyscyplinę, aby spłacić saldo każdego miesiąca, karta kredytowa oferuje szereg korzyści. Oto 5 powodów, dla których warto ją mieć:

1. Popraw swoją historię i ocenę kredytową

Korzystanie z karty kredytowej pomoże poprawić twoją historię i ocenę kredytową. Twoja ocena kredytowa może mieć wpływ na szeroki zakres płatności, a im lepszy wynik, tym mniej będziesz musiał zapłacić. Wysoka ocena kredytowa może oznaczać, że oprocentowanie na przykład twojego kredytu hipotecznego będzie niższe o kilka punktów niż byłoby w przypadku gorszej oceny; może to oznaczać tysiące złotych oszczędności w całym okresie kredytowania.

2. Pieniądze w nagłych wypadkach

Karta kredytowa zapewnia natychmiastowy dostęp do pieniędzy w nagłych wypadkach. Większość z nas ma przy sobie zazwyczaj tylko tyle gotówki, ile uważamy, że będzie nam potrzebne tego dnia, a nie w wypadku nagłej potrzeby. Jeśli jesteś z dala od domu i w środku nocy potrzebujesz pokoju hotelowego, nie musisz się martwić, czy masz wystarczająco dużo gotówki i czy pensja wpłynęła już na twój rachunek bankowy. Karta kredytowa może zapewnić natychmiastowe rozwiązanie problemu spłaty wielu nieoczekiwanych wydatków.

3. Nagrody

Wiele kart kredytowych zapewnia nagrody za sam fakt ich użytkowania. Może to być wszystko: od gotówki przez punkty, za które możesz dokonać dowolnego zakupu, po bezpłatne bilety lotnicze. Korzystając z kart kredytowych oferujących nagrody, możesz de facto zarobić pieniądze albo uzyskać możliwość zakupienia czegoś, o czym zawsze marzyłeś, ale na co pewnie sam nie wydałbyś swojej pensji.

4. Nieoprocentowane pieniądze

Pomiędzy czasem dokonania zakupu za pomocą karty kredytowej a czasem rzeczywistej spłaty karty  masz okres, w którym w zasadzie za nic nie płacisz. Jeśli spłacasz kartę w terminie, korzystanie z niej jest darmowe. Więcej nawet – jeśli twoje pieniądze są na rachunku oprocentowanym, de facto zarabiasz pieniądze, za które już coś kupiłeś.

5. Wygoda podczas podróży

Podróżowanie – czy to po Polsce, czy za granicą – jest kosztowne. Właściwa karta kredytowa zapewnia wygodny sposób płacenia za podróże, dzięki czemu nie musisz nosić ze sobą dużej ilości gotówki. Odpowiednia karta kredytowa może również zapewnić łatwą wymianę zagraniczną podczas podróży za granicę po stawkach, które są zazwyczaj lepsze niż w bankach w tym samym kraju.

 

Materiał zewnętrzny

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)