INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Gry i zabawy dla młodszych i starszych

27 lutego 2018

Nauka jest w życiu każdego człowieka, niezależnie od wieku, niezwykle istotnym i rozwijającym zajęciem, jednak nie można poświęcać całego czasu tylko na nią. By jednak zapewnić sobie możliwie jak najlepszy rozwój, warto pomyśleć o tym, by do swojego życia wnieść naukę w nieco odmiennym stylu – poprzez dobrą zabawę. Będzie to możliwe dzięki bogatej gamie produktów oferowanych przez sklepy internetowe, na łamach których znajdziesz mnóstwo interesujących zabawek i gier, dzięki którym pomożesz rozwinąć się zarówno swojemu dziecku jak i samemu sobie.

Jak wybierać dobre zabawki?

Zastanawiając się nad wyborem wartościowej, rozwijającej zabawki, należy przede wszystkim zrozumieć, czym takowe się charakteryzują. By produkt miał wartość edukacyjną bądź intelektualną, nie wystarczy, żeby był ładny. Jego specyfika, mechanika, tematyka i zasady działania muszą poruszać kwestie, które będą niosły ze sobą korzyści, takie jak zdobywanie nowej wiedzy, rozwijanie umiejętności czy pogłębianie zainteresowań. Wobec tego należy wybierać takie produkty, które pod pewnymi względami będą dotykały tych kwestii. Doskonałym wyborem są gry planszowe bądź edukacyjne zabawki dla dzieci.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by podczas poszukiwań odpowiednich zabawek nie ograniczać się jedynie do kategorii produktów edukacyjnych. Tego typu wartości znaleźć można w wielu różnych zabawkach i grach, trzeba tylko umieć je dostrzec.

By samodzielnie ocenić, czy dana zabawka bądź planszówka będzie w stanie wspomóc rozwój dziecka, warto odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań, do których należą:

 • Jaka jest tematyka zabawki?
 • W jaki sposób się nią bawi?
 • Czy pokrywa się z zainteresowaniami dziecka?
 • Czy będzie w stanie nauczyć dziecka czegoś pożytecznego?
 • Czy jej poziom trudności odpowiada możliwościom intelektualnym dziecka?
 • Co maluch ćwiczy, bawiąc się zabawką?

Dzięki odpowiedzeniu sobie na tych kilka prostych pytań, zdecydowanie łatwiej będzie ci ocenić konkretne zabawki, by wiedzieć, czy warte są twoich pieniędzy i czasu dziecka. By lepiej wyjaśnić, w jaki sposób na podstawie pytań ocenić zabawkę, poniżej zaprezentowano przykład w oparciu o puzzle piankowe dla maluchów.

 • Jaka jest tematyka zabawki? Tematyką zabawki są puzzle do układania
 • W jaki sposób się nią bawi? Układa miękkie puzzle w taki sposób, by elementy do siebie pasowały
 • Czy pokrywa się z zainteresowaniami dziecka? Tak, dziecko lubi układać puzzle
 • Czy będzie w stanie nauczyć dziecka czegoś pożytecznego? Dziecko nauczy się cierpliwości, rozwinie zdolności manualne i abstrakcyjne myślenie
 • Czy jej poziom trudności odpowiada możliwościom intelektualnym dziecka? Tak, dziecko ma 3 lata, a tego typu puzzle, zgodnie oznaczeniem na opakowaniu, nadają się dla dzieci od 2 do 5 roku życia
 • Co maluch ćwiczy, bawiąc się zabawką? Koordynację ruchową, logiczne myślenie, cierpliwość

Jak nie trudno zauważyć, odpowiedzi na te proste pytania dają bardzo klarowny obraz przydatności danej zabawki, na którego podstawie będzie można podjąć dobrą decyzję. Nie musisz więc polegać tylko na sklepowych kategoriach, od dziś samodzielnie będziesz w stanie stwierdzać, które produkty nadadzą się dla twojej pociechy.

Jakie zabawki wybrać?

Nim dojdziesz do wprawy w samodzielnym ocenianiu zabawek, będziesz musiał kupić swojemu dziecku kilka produktów, by mogło lepiej poznawać świat. By mieć pewność, że produkty te będą naprawdę wartościowe, poniżej zaprezentowano listę kilku wartych uwagi kategorii i produktów, dzięki którym uda ci się zadbać o wartościową rozrywkę dla swojej pociechy. Do zabawek, na które warto zwrócić uwagę, należą:

 • gry planszowe – takie jak Splendor, Dixit, Dobble, Monopoly i wiele innych, które zachwycą ciekawymi rozwiązaniami, wciągającą fabułą i bogactwem wiedzy oraz umiejętności, które będzie można nabyć za ich pośrednictwem. Pamiętaj jednak, by przed wyborem konkretnej gry, upewnić się, że będzie ona dostosowana do wieku dziecka. Możesz to sprawdzić dzięki oznaczeniom wiekowy znajdującym się w opisach na stronach sklepów internetowych oraz na opakowaniach produktów;
 • zabawki interaktywne – możliwość nawiązywania kontaktu z drugą osobą jest dla dzieci niezwykle przyjemna, zaś nawiązywanie go z zabawkami niesamowicie pobudza wyobraźnię i daje mnóstwo satysfakcji, która pcha dzieci do dalszej zabawy i sprostaniu kolejnym postawionym przez zabawkę wyzwaniom. Wśród najciekawszych propozycji znajdziesz interaktywny globus, mapę, mówiące pióro uczące dzieci podstaw z różnych dziedzin nauki, pluszowe, mówiące zabawki wydające maluchom polecenia i wiele innych, które dzięki polskiej wersji językowej pomogą dzieciom rozwijać nie tylko wiedzę, ale również kompetencje społeczne i językowe.

Więcej zabawek możesz znaleźć, przeglądając popularne strony internetowe sklepów zabawkarskich, na których znajdziesz produkty podzielone na kategorie pod względem wieku dzieci, tematyki zabawki, rodzaju produktu i jego ceny. Dzięki kilku kliknięciom za sprawą prostych narzędzi do filtrowania uda ci się znaleźć całą gamę godnych zakupu produktów.

 

Materiał zewnętrzny

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)