INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Wybierasz się na święta do Londynu? Zaoszczędź na wymianie walut!

25 października 2017

Obecnie wielu naszych rodaków mieszka za granicą. Często dokonujemy transakcji finansowych, opartych na wymianie walut. Aby nie tracić niepotrzebnie pieniędzy, trzeba to jednak robić mądrze. Gdy zdarzy się Ci wyjazd do rodziny, skorzystaj z zyskownej wymiany walut. Gdzie to zrobić? W kantorze internetowym!

Gdzie korzystnie wymienić pieniądze?

Najłatwiej wydaje się pójść do najbliższego kantoru w mieście i kupić określoną sumę, np. funtów brytyjskich. Przy niewielkich kwotach transakcja ta nie jest znacząca, choć niektórzy (ci bardziej skrupulatni) powtarzają przysłowie : „Grosz do grosza, a będzie kokosza”. Jednakże przy stałych operacjach finansowych, które przeprowadza się cyklicznie lub przy dużych sumach, warto przyjrzeć się bliżej cenom walut, oferowanym przez różne placówki. Dowiedz się, jak zyskać na wymianie walut. Najlepiej wcześniej sprawdź kursy walut online i oszczędzaj na wymianie.

 

Lepsza oferta

Kantory stacjonarne utrzymują się z tzw. spreadów. Są to różnice cenowe, pomiędzy kupnem waluty, a jej sprzedaży. Placówka tradycyjna otwarta jest w określonych godzinach i ma zasięg ograniczony do konkretnego terytorium. Kantor określa spready na takim poziomie, który przyniesie mu realny zysk. Inaczej działają kantory internetowe – tutaj nie ma ograniczenia czasowego, transakcje realizuje się non stop, a spready są zdecydowanie niższe. W Internecie kursy walut aktualizowane są co kilkanaście sekund. Ciekawą opcją jest także zamówienie kursu. Możesz go wskazać, a gdy określona przez Ciebie wartość zostanie osiągnięta, transakcja dojdzie do skutku.

 

Przykład z życia

Mama, jadąca do syna do Londynu, chce przywieźć z Wielkiej Brytanii prezenty dla swojej rodziny, pozostającej w Polsce. Postanawia kupić funty w Polsce. Idzie do najbliższego kantoru i kupuje 500 funtów brytyjskich za 2,453 zł. Gdyby dokonała transakcji w kantorze internetowym, za funty zapłaciłaby 2,394 zł. Oszczędziłaby w ten sposób 59 zł. Wydaje się to niewiele. Jeśli jednak ta sama kobieta otrzymuje od swojego syna miesięcznie 1000 funtów i zamienia je w sposób tradycyjny, traci aż 81 zł każdego miesiąca, co w przełożeniu na rok daje kwotę niebagatelną, bowiem ok. 972 zł. Dowiedz się zatem, jak działa kantor internetowy - kantoronline.pl i ciesz się z dobrego zysku!

 

Materiał zewnętrzny

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)