INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Najczęstsze przyczyny odmowy udzielenia pożyczek

26 lutego 2018

Pożyczki stały się jednym z najbardziej popularnych sposobów na sfinansowanie potrzeb konsumpcyjnych, marzeń czy pilnych wydatków. I chociaż na polskim rynku znajdziemy wiele ofert dostosowanych do indywidualnych potrzeb różnych grup klientów, to wiele osób otrzymuje odmowne decyzje. Jakie są najczęstsze przyczyny odrzucenia wniosku o pożyczkę?

Zadłużenie i figurowanie na czarnych listach

Klienci o negatywnej historii kredytowej, wobec których prowadzone jest postępowanie egzekucyjne nadzorowane przez komornika, mogą mieć duże problemy w uzyskaniu pożyczki gotówkowej. Firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek sprawdzają między innymi rejestry BIK, BIG czy KRD, a osoby figurujące na tzw. czarnych listach muszą liczyć się z odmową. Podobnie sprawa wygląda w przypadku dłużników alimentacyjnych lub osób o innych niespłaconych długach.

Wnioskowanie o kolejną pożyczkę przed spłatą poprzedniej

To częsty błąd popełniany przez klientów firm pożyczkowych. W regulaminie większości podmiotów znajdziemy zapis, który uniemożliwia zaciągnięcie kolejnego zobowiązania, jeśli jeszcze jesteśmy w trakcie spłacania pierwszej pożyczki. Warto o tym pamiętać i cierpliwie czekać, aż uregulujemy zobowiązanie.

Wiek osoby wnioskującej o pożyczkę

Większość firm pożyczkowych akceptuje wnioski jedynie od osób, które ukończyły 21 lat. Jeśli jesteś młodszy, poszukaj innej oferty. Żeby uniknąć rozczarowania, warto wcześniej sprawdzić warunki, które trzeba spełnić, żeby móc ubiegać się o pożyczkę.

Niezgodność danych osobowych

Jest to pozornie błahy powód, jednak osoby wnioskujące o przyznanie pożyczki dość często popełniają ten błąd. Dobrze widać to na przykładzie tzw. przelewów weryfikacyjnych, które mają potwierdzić prawdziwość danych osobowych podanych we wniosku. Jeżeli podajemy informacje takie jak imię, nazwisko czy adres, to numer konta, z którego dokonujemy przelewu weryfikacyjnego, również powinien być zarejestrowany na tę samą osobę fizyczną. Najczęstszym błędem jest podawanie danych osobowych żony, a wykonywanie przelewu z rachunku bankowego zarejestrowanego na męża. Warto zwrócić na to uwagę podczas wnioskowania o przyznanie pożyczki.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat przyczyn odmowy udzielenia pożyczki? Już teraz sprawdź praktyczne informacje na stronie https://pozyczkowy-portal.pl/.

 

Materiał zewnętrzny

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)