INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Kredyt gotówkowy przez Internet

17 maja 2017

Okazuje się, że Polacy nie lubią chodzić do oddziałów banków. Wszystko przez długie kolejki i szereg formalności, jakie należy spełnić zanim zaciągnie się konkretny kredyt. Zwracamy też uwagę na fakt, że nie zawsze doradcy zatrudnieni w tego rodzaju instytucjach są w stanie jasno wytłumaczyć nam wszystkie zawiłości związane z nabyciem określonego produktu banku.

Kredyt bez wychodzenia z domu

Chcąc jeszcze lepiej spełniać potrzeby potencjalnych klientów, banki tworzą oferty indywidualne, które idealnie odpowiadają ich oczekiwaniom. Dla wszystkich tych, którzy nie chcą tracić czasu w placówkach, stworzono możliwość zaciągania kredytów gotówkowych drogą internetową.

Teraz każdy klient ma szansę uzyskać finansowe wsparcie o dowolnej porze dnia, będąc w dowolnym miejscu, niekoniecznie w oddziale banku. Cała procedura odbywa się za pośrednictwem platformy online.

Procedura wsparta intuicją

Klient, który chce zaciągnąć kredyt gotówkowy w określonym banku, w pierwszej kolejności powinien wejść na oficjalną stronę internetową tej instytucji i poznać jej ofertę. Dzisiaj możemy cieszyć się z tego, że prawie każdy bank oferuje kredyty przed internet. To ogromna wygoda i komfort dla potencjalnego klienta.

Dobrym rozwiązaniem jest również sprawdzenie rankingów kredytów gotówkowych, które mogą być zawierane bez potrzeby odwiedzania placówki banku. Takie rankingi publikują zazwyczaj same banki, przynajmniej raz w miesiącu ze względu na dynamicznie zmieniający się wachlarz ofert.

Zaciągnięcie kredytu w kilku krokach

Kiedy kredytobiorca wybrał już konkretny bank, który oferuje udzielanie kredytów gotówkowych drogą online, musi przygotować niezbędne dokumenty. Jeśli kredyt chce zaciągnąć osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie albo o dzieło, najczęściej jest to:

  • skan dowodu osobistego,
  • skan zaświadczenia o zarobkach – wypełnia go pracodawca,

Nieco więcej formalności będzie musiał spełnić kredytobiorca, który generuje dochód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. W większości przypadków musi on przesłać do banku skany dokumentów, takich jak:

  • dowód osobisty,
  • skan rozliczenia rocznego PIT albo skrócona książka przychodów i rozchodów,
  • skan dokumentu potwierdzające wpis do ewidencji działalności gospodarczej,
  • skan dowodu nadania numer REGON

Jeśli kredyt gotówkowy zaciąga osoba pobierająca świadczenia emerytalne albo rentowe, konieczne jest przesłanie do banku dokumentów potwierdzających właśnie takie źródło dochodu.

Wniosek online

Na stronie internetowej banku, który udziela kredyty drogą online, jest umieszczony wzór wniosku, jaki kredytobiorca ma obowiązek wydrukować, wypełnić i odesłać skan.

W formularzu kontaktowym bardzo często dostępna jest również dodatkowa rubryka, w której kredytobiorca wpisuje dodatkowe informacje – na przykład o sytuacji finansowej w jego gospodarstwie domowym czy dane na temat celu, na który chce przeznaczyć pożyczone z banku pieniądze.

Decyzja kredytowa

Informacje o możliwości zaciągnięcia kredytu gotówkowego kredytobiorca otrzymuje najczęściej już następnego dnia. Po maksymalnie 24 godzinach następuje kontakt z doradcą banku, który udziela szczegółowych danych na temat zaciąganego zobowiązania. Może on również prosić o uzupełnienie dostarczonej dokumentacji.

Pewne jest, że kredyt gotówkowy przez internet może być zaciągnięty o wiele szybciej niż ten w placówce banku. Co ważne, również w przypadku tego produktu banku klient może negocjować warunki spłaty, zgodnie z własnymi preferencjami. To również idealny sposób dla osób, które nie mają czasu na odwiedzenie placówki banku, cenią sobie wygodę, komfort i możliwość korzystania z nowoczesnych technologii. 

 

Materiał partnera zewnętrznego

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)