INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Sukces zawodowy w branży finansów

30 maja 2017

Księgowi uznawani byli zawsze za osoby uwielbiające rutynę i całkowicie nieciekawe. Niezależnie od tego, jaki obraz mają w społeczeństwie i pomijając zupełnie to, czy jest on słuszny czy nie, specjaliści w dziedzinie finansów na pewno nie mogą narzekać na życie. Jest to grupa specjalistów, która może w sposób naprawdę przyjemny poruszać się po rynku pracy i jest na nim wręcz rozchwytywana.

Warto być księgowym

Tajemnica sukcesu na rynku pracy to zdolność do robienia czegoś, czego nie chcą robić inni ludzie, a robić to muszą. W przypadku księgowych ta idea realizowana jest w sposób wręcz znakomity, ponieważ zajmują się oni arkuszami kalkulacyjnymi, na widok których wiele osób dostaje drgawek. Są oni mistrzami skomplikowanych i niejasnych procedur finansowych.

Kształcenie ustawiczne

Już zaraz po studiach można liczyć na uzyskanie dobrej pracy połączonej z satysfakcją zawodową, ale jeśli pozostanie się na tym poziomie, z czasem może być coraz gorzej. Specjaliści rachunkowości poszukiwani są praktycznie wszędzie i są to stanowiska cenione przez pracodawców, a do tego ich kwalifikacje mogą być także uznawane poza granicami kraju.

Potencjał pracownika księgowości musi być rozwijany. Sposobem na to jest na przykład szkolenie CIMA, w ramach którego omawiane są kwestie zarządzania przedsiębiorstwem. The Chartered Institute of Management Accountants to coraz popularniejsza kwalifikacja zawodowa specjalistów od finansów. W chwili obecnej szkoli się 227 tysięcy osób na całym świecie.

The Chartered Institute of Management Accountants

Kwalifikacje CIMA to kwalifikacje interdyscyplinarne. Chodzi o to, by uczestnik szkolenia był na jego koniec zdolny do wprowadzania w życie zdobytej wiedzy teoretycznej. Sprawdza się to w 17 rozległych egzaminach. Nie może być inaczej, jeśli certyfikat The Chartered Institute of Management Accountants ma być rozpoznawany I uznawany na całym świecie. Jak podają statystyki instytutu, 80% osób uzyskujących dyplom w sposób niemal natychmiastowy jest w stanie znaleźć lepszą, lepiej płatną pracę.

analityka finansowa

Umiejętność prowadzenia firmy

Istotą szkolenia jest przekazanie wiedzy o finansach przedsiębiorstwa w kontekście jego praktycznego prowadzenia. Absolwent szkolenia powinien być w stanie samodzielnie prowadzić przedsiębiorstwo, ale nie o to chodzi. Jego usługi rachunkowe dla przedsiębiorstwa będą uwzględniały kwestie zarządcze i będzie w stanie doradzać pod względem procesów zarządczych.

Praca w innych krajach

Certyfikat The Chartered Institute of Management Accountants może być uzyskiwany także w języku angielskim i jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób sprawnie tym językiem się posługującym. Pozwala on bowiem bez dalszego udowadniania kompetencji starać się o pracę w niemal wszystkich krajach świata. Certyfikat można uzyskać w języku angielskim także w naszym kraju.

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)