INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Dotacje na rozwój firmy - wszystko co musisz wiedzieć!

28 stycznia 2020

W tej chwili mnóstwo osób pragnie założyć własną działalność. Nie ma w tym nic dziwnego, że chcemy działać na własny rachunek, robić to na czym się znamy i zarabiać sami na siebie. Gdy do tego dochodzi pomysł na biznes i talent, jest naprawdę duża szansa, że wszystko się uda! Problemem często jest jednak samo założenie firmy, które wiąże się z koniecznością wypełnienia sporej liczby dokumentów oraz z opłaceniem wielu rzeczy - na przykład wynajęcia siedziby czy zakupu potrzebnych do podjęcia działalności sprzętów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że można uzyskać spore dotacje na założenie własnej działalności oraz na jej późniejszy rozwój - trzeba tylko wiedzieć o co i gdzie się ubiegać.

Oto najważniejsze informacje na temat dotacji na rozwój firmy - wraz z poradami, gdzie się zgłosić, by uzyskać profesjonalną pomoc!

By założyć i rozwinąć firmęKto planuje założenie własnej firmy, powinien jak najbardziej rozglądnąć się za jakimś wsparciem. Można oczywiście oszczędzać, żeby wszystko opłacić samodzielnie, jednak dla wszystkich jest chyba jasne, że będzie to trudne. Są takie rodzaje działalności, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, ale są i takie, które potrzebują sporej ilości gotówki na początek - bez tego nie ruszą. W tej chwili można na szczęście ubiegać się o dotacje zarówno na założenie swojej własnej firmy, jak też na jej późniejszy rozwój. Mowa tu nie tylko o pożyczkach, które można zaciągnąć w bankach na firmę, ale przede wszystkim o dotacjach z urzędu - krajowych i unijnych. Największym zainteresowaniem cieszą się takie firmy, które pragną wdrażać różnego rodzaju innowacje. Głównie chodzi o nowe technologie i o takie rozwiązania, które pozwolą lepiej zadbać o środowisko naturalne.

 A1 Europe - pomoc w pozyskiwaniu dotacji

Dotacje na rozwój firmy ma szanse uzyskać każdy. Jeśli jednak współpracuje się z osobami, które znają się na przepisach i wiedzą, jak sporządzić wnioski, ma się większą szansę na pozytywne rozpatrzenie swojego podania. A1 Europe to działająca w Krakowie firma doradcza, która zajmuje się pisaniem wniosków o dotacje unijne. Pomaga przedsiębiorstwom, które chcą złożyć taki wniosek - wystarczy się do niej zgłosić. Oczywiście, wspiera przedsiębiorców z całej Polski, a nie tylko z okolic Krakowa. Ubieganie się o takie dotacje jest skomplikowanym procesem, przez który przeprowadzi zainteresowanych profesjonalny konsultant. Samo działanie poprzedza dokładne rozpoznanie potrzeb konkretnej firmy, dzięki czemu można dobrać później odpowiedni sposób postępowania - tak, żeby pomoc rzeczywiście odpowiadała zapotrzebowaniu.

Z pomocy A1 Europe skorzystało już mnóstwo osób - firma działa bowiem w branży od przeszło 15 lat! Firma może też pomóc w opracowaniu biznes planu i studium wykonalności, rozliczeniu całego projektu oraz w przygotowywaniu sprawozdań okresowych i końcowych. Jest wiele rzeczy, w których można się pogubić. Warto więc wszystko powierzyć specjalistom - wówczas ma się pewność, że zawsze zdążymy z terminem i wypełnimy wniosek poprawnie. 

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)