INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Niezbędne naczynia w czasie podróży. Które wybrać?

29 marca 2018

Podczas wędrówek czy na kempingu nieodzowne stają się porządne naczynia turystyczne. To właśnie w nich można przechowywać żywność oraz napoje, które na wiele godzin pozostają ciepłe lub zimne, w zależności od potrzeb. Jednak naczynia turystyczne nie muszą wyłącznie służyć do przechowywania jedzenia – przy ich użyciu można także posiłek przygotować, zaserwować czy po prostu go zjeść. Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele produktów tego typu, przez co wybór najlepszych wyrobów staje się niezwykle skomplikowany. W jakie akcesoria turystyczne warto się zaopatrzyć?

Naczynia turystyczne dla wielu biwakowiczów wydają się być mało istotnym wyposażeniem. W końcu ważniejszy jest namiot czy śpiwór. Jednak tak naprawdę tego rodzaju sprzęt to podstawa, zwłaszcza jeśli nie przebywa się w jednym miejscu, tylko z dnia na dzień zmienia lokalizację. Obecnie wybór produktów przeznaczonych dla wielbicieli spania „pod chmurką” jest naprawdę spory, dlatego każdy znajdzie naczynia odpowiednie dla siebie.

Rodzaje naczyń turystycznych

W dzisiejszych czasach, aby ułatwić klientom podjęcie decyzji, producenci oferują całe gotowe zestawy naczyń turystycznych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bowiem nie trzeba zastanawiać się, jakie naczynie kupić, a z jakiego jednak zrezygnować. Ale tak naprawdę o wiele praktyczniejsze jest dobre przemyślenie zakupu i zaopatrzenie się w każdy produkt oddzielnie. Pozwoli to na spersonalizowanie kompletu naczyń i później zabieranie ze sobą tylko tych produktów, które są naprawdę niezbędne. Naczynia turystyczne, które warto kupić, to np.:

  1. menażka,
  2. garnek turystyczny,
  3. patelnia turystyczna,
  4. kubek,
  5. sztućce,
  6. miska,
  7. butelka termiczna,
  8. termos obiadowy.

Naczynia turystyczne – materiał

Naczynia turystyczne, takie jak menażka czy garnki, powinny być wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Obecnie można zaopatrzyć się w naczynia aluminiowe, tanie i lekkie, ale mogą zostawiać w ustach metaliczny posmak. Ponadto łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Naczynia ze stali nierdzewnej to wyroby niezwykle trwałe, ale też dość ciężkie. Produkty z aluminium anodyzowanego starają się wyeliminować wszystkie wady naczyń aluminiowych, dzięki czemu są to wyroby bardziej trwałe, ale za to droższe. Menażka czy inne naczynie z plastiku czy silikonu to praktyczne wyroby, ale też nie nadają się do gotowania. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się naczynia tytanowe. Tego rodzaju produkty mają wiele zalet – są lekkie, bardzo solidne, dobrze przewodzą ciepło, a do tego nie wchodzą w reakcje z żadnymi substancjami. Mają jednak tę wadę, że są najdroższym wyborem dla miłośników biwakowania. Będą więc idealnym rozwiązaniem jedynie dla osób, które często udają się na kempingi, więc będą je wielokrotnie użytkować. Ponadto naczynia turystyczne tytanowe będą też idealne dla entuzjastów turystyki pieszej, bowiem nie będą ciążyć w plecaku.

Menażka, kubek, miska czy garnki turystyczne to podstawowe wyposażenie każdego wielbiciela spania pod namiotem. Dzięki nim będzie można nie tylko przygotować posiłek, ale też spokojnie go skonsumować. Warto wybierać produkty dopasowane do potrzeb: sporadycznym biwakowiczom wystarczą naczynia np. ze stali nierdzewnej, natomiast osobom, które częściej sypiają „pod chmurką” poleca się naczynia tytanowe lub ewentualnie z aluminium anodyzowanego. Na biwaku przydać się mogą także termosy, w tym termosy obiadowe, które utrzymają ciepło posiłku nawet przez kilka godzin.

 

Materiał zewnętrzny

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)