INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

W jaki sposób zakłady mechaniki samochodowej oraz wulkanizacyjne powinny się przygotować na nowe przepisy, obowiązujące od 01.01.2020

7 listopada 2019

Minister finansów zapowiedział, że do dnia 1 stycznia 2020 roku przedstawiciele wielu branż będą zobligowani wymienić urządzenia fiskalne na kasy online. Wraz z nowym rokiem obowiązkiem tym zostaną objęte m.in. zakłady mechaniki samochodowej oraz zakłady wulkanizacyjne. Co powinny one zrobić, aby przygotować się na wprowadzenie nowych przepisów?

Czym są kasy online?

Kasy fiskalne online to nowy rodzaj urządzeń fiskalnych. Ich zadaniem jest przesyłanie informacji o pracy kasy, m.in. o wystawianych paragonach, fakturach fiskalnych czy przeglądach, do Repozytorium Ministerstwa Finansów. Kasy online łączyć się będą z repozytorium automatycznie, a dane zbierane w ten sposób będą gromadzone w celach analitycznych i kontrolnych.

Co powinny zrobić warsztaty mechaniczne i wulkanizacyjne?

Z uwagi na fakt, że warsztaty motoryzacyjne oraz wulkanizacyjne są jednymi z pierwszych, które będą objęte obowiązkiem korzystania z kas online, powinny one przygotować się do tego zadania do końca 2019 roku. Właściciele mogą:

  •         kupić kasę online i pracować na niej już w 2019 roku, choć nie mają jeszcze takiego obowiązku,
  •         korzystać z dotychczasowego urządzenia fiskalnego najpóźniej do  31 grudnia 2019 roku.

Od nowego roku zakłady mechaniczne i wulkanizacyjne będą musiały już być wyposażone w kasy online, które powinny być kupione odpowiednio wcześnie, aby zdążyć je zainstalować i zafiskalizować przez serwisanta. Przedsiębiorcy mogą wybrać kasy fiskalne online, które nie mają dodatkowych usprawnień w porównaniu do poprzednich modeli urządzeń rejestrujących transakcje.

Alternatywą dla użytkowników będzie kasoterminal online, który jest urządzeniem wielofunkcyjnym, będącym zarówno kasą online, jak i terminalem. Dla przedsiębiorców prowadzących warsztaty mechaniczne lub wulkanizacyjne będzie to dobre rozwiązanie, ponieważ kupując kasoterminal, nie będą musieli ponosić kosztów dzierżawy urządzenia. Przy tym, będą mogli przyjmować płatności kartą na konkurencyjnych warunkach. Za pośrednictwem takiego urządzenia będą też mogli w prosty sposób wystawiać faktury, wprowadzając tylko NIP, a resztę danych kasoterminal pobierze automatycznie. Warto wspomnieć, że zwykłe kasy nie mają takiej funkcjonalności.

Kasoterminal iPOS, działa nie tylko jako kasa fiskalna online, ale też daje także właścicielowi warsztatu możliwość analizy danych dotyczących działalności i zdalnego zarządzania biznesem, co przydaje się w szczególności przy oferowaniu usług w różnych lokalizacjach. Dostęp do wyników można nadać także księgowemu, co znacząco wpływa na ograniczenie formalności. 

Po więcej informacji zapraszamy na https://ipos.pl/

Artykuł sponsorowany

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)