INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Najważniejsza jest wiedza, czyli o czym koniecznie powinny pamiętać osoby korzystające z "chwilówek"?

20 listopada 2017

Szybkie pożyczki internetowe bez BIK to usługa, która dostępna jest w Polsce od blisko 5 lat. Przez ten czas firmy pożyczkowe zdołały umocnić się na krajowym rynku, poznać dobrze charakterystykę polskiej branży finansowej oraz zachowania konsumentów. Dzięki zebranym doświadczeniom są w stanie wskazać na czynniki o największym znaczeniu dla swej działalności i dalszego rozwoju. Obecnie wielu przedstawicieli firm udzielających tzw. „chwilówek” online i przez SMS mówi głośno o tym, iż najważniejsza okazuje się być wiedza, jaką klienci mają o korzystaniu z pożyczek bez BIK.

Pożyczki online, o których ciągle za mało wiemy

Firmy pożyczkowe udzielające pożyczek online lub przez SMS ze środków własnych, aby móc prowadzić swoją działalność bez przeszkód i zachować płynność finansową, muszą mieć możliwość liczenia na to, że osoby zaciągające u nich kredyty będą swoje zobowiązania spłacać i to najlepiej w wyznaczonym terminie. Tymczasem problemy ze spłatą zobowiązań często wynikają nie ze złej woli, ale po prostu z braku wiedzy na temat zasad pożyczania pieniędzy przez Internet.

Doświadczenie tych 5 lat działalności branży pożyczek internetowych w Polsce pokazuje, że wiele osób korzystających z „chwilówek” zwyczajnie nie czyta regulaminów pożyczkodawców lub robi to bardzo pobieżnie. Konsumenci często zaciągają zobowiązania bez przygotowania, bez zastanowienia, posiadając niską świadomość finansową. Aby temu zapobiec, firmy pożyczkowe rozpoczęły akcję edukacyjną, mającą ustrzec swoich klientów przed ewentualnymi błędami i ich konsekwencjami.

O tym musisz pamiętać przed skorzystaniem z „chwilówki”

Konsumenci zainteresowani ofertą dowolnej firmy pożyczkowej powinni przede wszystkim pamiętać o tym, że:

  1. Przed zaciągnięciem pożyczki online lub pożyczki SMS warto sprawdzić firmę, z oferty której zamierzamy skorzystać. Taka weryfikacja pozwoli nam uniknąć pożyczkodawców o niepewnej reputacji. Aby dowiedzieć się więcej o dowolnej firmie pożyczkowej wystarczy sięgnąć po dane zawarte w KRS, na stronie GUS lub sprawdzić Rejestr Firm Pożyczkowych utworzony przez Komisję Nadzoru Finansowego.
  2. Każdorazowo przed zaciągnięciem pożyczki należy przeczytać dokładnie umowę, szczególną uwagę zwracając na koszty zobowiązania. Wszelkie niejasności w tej kwestii powinny zostać wyjaśnione przez firmę, z której oferty chcemy skorzystać, czy to za pośrednictwem e-maila, telefonu, czy innej formy komunikacji z klientem.
  3. Korzystając z „chwilówek” zaciąganych online należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo połączenia internetowego. Ewentualne przejęcie tzw. wrażliwych danych osobowych (PESEL, numer dowodu osobistego) przez osoby niepowołane, może być bardzo niebezpieczne w skutkach.

Artykuł powstał przy współpracy z: https://mini-credit.pl/

 

Materiał zewnętrzny

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)