INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Pozycjonowanie Rumunia - jak do tego podejść?

17 grudnia 2022

Rumunia to kraj, który bardzo szybko się rozwija. Pod tym względem zajmuje czołowe miejsca w całej Unii Europejskiej. Sporo osób zastanawia się, jak wygląda tam kwestia popularności internetu. Warto dowiedzieć się, jak podejść do pozycjonowania stron internetowych na rynku rumuńskim.

Pozycjonowanie Rumunia - co warto wiedzieć?

Rynek rumuński stale rośnie. W kolejnych latach sprzedaż online w Rumunii może się tylko zwiększać, ponieważ w takiej fazie rozwojowej znajduje się obecnie ten kraj. Jeżeli celem jest dotarcie do jego mieszkańców w internecie, warto wziąć pod uwagę pozycjonowanie stron w Rumunii w google.ro. Według danych ekspertów korzysta z tej wyszukiwarki prawie 98 proc. internautów z Rumunii. Dlatego Google będzie najlepszą wyszukiwarką do pozycjonowania strony internetowej w tym kraju. Sporo osób nie wie jednak, o czym pamiętać w przypadku prowadzenia kampanii SEO w Rumunii.

Ogólne zasady są zbliżone do tych, które panują w innych krajach. Są jednak pewne kwestie, na które trzeba zwracać szczególną uwagę. Jeżeli prowadzone są działania w google.ro, to z pewnością najlepszym wyborem będzie domena z końcówką narodową tego właśnie kraju. Oczywiście można też podjąć próby pozycjonowania strony www z końcówką .pl, jednak może to przynieść gorsze rezultaty. Warto zaznaczyć, że w Google Search Console ma się możliwość wskazania, do którego mieszkańców kraju kierowana jest witryna internetowa, lecz o wiele lepszą opcją jest wybór domeny rumuńskiej. Wpływa to także na konwersję, co jest bardzo istotne. Dobrze też zerknąć na wyniki polskie. Okazuje się, że rzadko można natknąć się na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania zagranicznych domen narodowych.

Usługę pozycjonowania w Rumunie znajdziesz na https://rankarchitects.com/pl/pozycjonowanie-rumunia/

Skuteczne pozycjonowanie stron www

Domena .ro nie wymaga spełnienia żadnych szczególnych wymogów odnośnie do rejestracji, a dodatkowo nie jest droga. Warto zauważyć, że jednym z czynników rankingowych jest szybkość ładowania się witryny internetowej. Zależy ona między innymi od lokalizacji serwera. Nie musi być on umiejscowiony w Rumunii, gdyż dobrym rozwiązaniem jest też skorzystanie z sąsiada tego państwa. Jeżeli jednak znajdzie się jakościowy serwer w tym kraju, to zdecydowanie dobrym rozwiązaniem będzie jego wybór. Każdy powinien pamiętać o tym, że nie da się z góry ocenić, czy strona www na hostingu w naszym kraju będzie się ładowała wolniej klientowi z Rumunii, niż gdyby serwer był położony w kraju tego konsumenta.

Bardzo dużo zależne jest od wydajności rozwiązań. Jeżeli mowa o cenach w Rumunii, to są one dosyć atrakcyjne. Przede wszystkim nie są wyższe niż w naszym kraju. Dobrze będzie wykorzystać te same narzędzia, które świetnie sprawdzają się na rodzimym rynku. Bardzo dobrym pomysłem w celu dobrego pozycjonowania stron w Rumunii jest zastosowanie planera słów kluczowych. Pozwoli on wybrać język oraz kraj, dla którego szuka się odpowiednich fraz. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że znalezienie słów kluczowych w języku rumuńskim umożliwiają także takie narzędzia, jak na przykład Ubersuggest czy keywordtool.io.

Artykuł partnera

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)