INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Outsourcing Księgowości Warszawa

21 grudnia 2022

 

OUTSOURCING KSIĘGOWOŚCI

MITY DOTYCZĄCE OUTSOURCINGU KSIĘGOWOŚCI W ŚREDNIEJ FIRMIE

 

Średnie i duże firmy wciąż częściej korzystają głównie z księgowości wewnątrz własnej firmy. O ile prowadzenie uproszczonej księgowości nie stwarza większych problemów, to prowadzenie pełnej księgowości, jest zadaniem dla osób, które posiadają wiedzę z zakresu ksiąg rachunkowych. Dlaczego jednak częściej wybiegają księgowość wewnętrzną? Co wpływa na to, że polskie firmy poniekąd boją się postawić na outsourcing księgowości? Warto poznać kilka mitów na ten temat i przekonać się, że outsourcing księgowości Warszawa jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym i korzystnym dla przedsiębiorcy.

 

ZLECAJĄC OUTSOURCING USŁUG KSIĘGOWYCH, TRACISZ KONTROLĘ NAD PEWNĄ CZĘŚCIĄ SWOJEJ FIRMY - MIT

 

Jest to pierwszym mitem, który absolutnie nie ma nic wspólnego z prawdą i nie ma miejsca w outsourcingu księgowości. Odpowiednio wybrany outsourcing księgowości Warszawa oczywiście daje dostęp do pełnej kontroli nad wszystkimi przekazywanymi dokumentami przez biuro rachunkowe. Żeby model współpracy należycie się sprawdzał, należy dokonać odpowiedniego wyboru  firmy, działającej w zakresie outsourcingu księgowego. Outsourcing księgowości Warszawa daje gwarancję dostępu do nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają kontrolę nad obiegiem dokumentów, prawidłowością sprawozdań finansowych i dotrzymaniem wszystkich procedur księgowych.

 

ZLECAJĄC NA OUTSOURCING USŁUG KSIĘGOWYCH WARSZAWA, RYZYKUJESZ UTRATĄ DANYCH - MIT

 

Firmy oferujące outsourcing księgowy,  które współpracują nierzadko z kilkunastoma, czy też kilkudziesięcioma różnymi firmami muszą spełniać oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów, co sprawia, że w sposób szczególny dbają zarówno o przechowywanie, jak i archiwizację danych. Bardzo często firmy działające w zakresie outsourcingu księgowości,  korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.  Te  umożliwiają zabezpieczenie danych i tworzenie backupów w sposób regularny. Outsourcing księgowy to również możliwość dostępu do danych o każdej porze dnia i nocy, z dowolnego miejsca na ziemi, a jedynym warunkiem jest podłączenie do sieci Wi-Fi.

 

OUTSOURCING KSIĘGOWOŚCI WARSZAWA JEST DROŻSZY NIŻ KSIĘGOWOŚĆ WEWNĘTRZNA - MIT

 

Na pierwszy rzut oka, wydawać się może, że skorzystanie z firm zewnętrznych, które oferują usługi księgowe i prowadzenie ksiąg rachunkowych, jest kosztowne. Dzięki zleceniu firmie zewnętrznej, dużymi plusem jest dostęp do wiedzy i doświadczenia pracowników danego biura, a także do nowoczesnej infrastruktury IT. Co jeśli mimo wszystko chce się mieć pracownika od sporządzania sprawozdania finansowego, deklaracji podatkowych i innych sprawi obejmujących obsługę księgową? Po pierwsze trzeba liczyć się z dużymi kosztami, dotyczącymi przygotowania odpowiednich miejsc pracy, a także z koniecznością wypłaty takiej osobie dużej pensji. Dodatkowo prócz księgowej, decyzja o nie skorzystaniu z takiego udogodnienia firmy zewnętrznej, jakim jest outsourcing kadr, trzeba zatrudnić osobę, która zajmie się obsługą kadrową, a to kolejny duży, regularny wydatek. Suma summarum okazuje się, że outsourcing księgowości Warszawa jest tańszym rozwiązaniem.

 

WRAŻLIWE DANE NARAŻONE SĄ NA WYCIEK DECYDUJĄC SIĘ NA OUTSOURCING W ZAKRESIE KSIĘGOWOŚCI- MIT

 

Jak to już zostało wspomniane, biura księgowe muszą stosować się do zasad nadzwyczajnego bezpieczeństwa danych, a także cechować się przestrzeganiem polityki rachunkowości. Bardzo często dane te są znacznie lepiej zabezpieczone niż w firmie, która zajmuje się prowadzeniem samodzielnej księgowości. Dlaczego? Bardzo często dlatego, że właściciele firm próbują zmniejszać koszty generowane przez ten dział i nie przywiązują wagi do odpowiedniego  o zabezpieczania danych. Opracowanie procedur księgowych też nie wygląda tak jak powinno.

 

Usługi outsourcingu są coraz popularniejsze w krajach Europejskich, a firmy mogące pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, często mają indywidualne podejście do klienta. Dostrzeżono w tym potencjał. W tym np. prowadzenie ksiąg rachunkowych na odpowiednim poziomie. Jest to też doskonałym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Warto więc postawić na wieloletnie doświadczenie, odpowiednie prowadzenie nadzoru księgowego i postawić na rozwiązanie, jakim jest outsourcing księgowości Warszawa.

 

 

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)