INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Jak wybrać najlepszy pakiet ubezpieczeniowy na życie

31 października 2017

Ubezpieczenie na życie gwarantuje spokój i pomoc w wielu niepożądanych i trudnych momentach. Stanowi zabezpieczenie w przypadku nieszczęśliwych wypadków dla osób bliskich i nas samych. Wbrew opiniom nie musi być drogie. W prosty sposób można wybrać dobre ubezpieczenie online.

Polisa ubezpieczeniowa na życie nie jest obowiązkowa, choć stanowi niewątpliwie atrybut osoby dojrzałej i odpowiedzialnej. Pakiet ubezpieczenia na życie (ubezpieczenia NNW) to w wielu sytuacjach jedyna ochrona na wypadek choroby lub innego, niepożądanego zdarzenia.

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Wybór najlepszego ubezpieczenia na życie nie jest prostą sprawą. Polisy znane także jako ubezpieczenie zdrowotne lub ubezpieczenie NNW są dostępne w zdecydowanej większości Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce, dlatego ciężko wybrać najlepszą ofertę. Z pomocą przychodzi porównywarka ubezpieczeń lub kalkulator ubezpieczeń na życie. Dzięki takim rozwiązaniom można w szybki i prosty sposób wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Podstawową kwestią w wyborze odpowiedniej polisy jest poznanie funkcji ubezpieczenia na życie. Spełnia ono nie tylko funkcję ochronną w postaci zabezpieczenia finansowego w wyniku choroby, wypadku lub śmierci, ale również funkcję inwestycyjną. Niektóre z Towarzystw Ubezpieczeniowych mają w swojej ofercie takie ubezpieczenia na życie, które mogą służyć również jako forma oszczędzania i gromadzenia kapitału. Polegają na wpłacie składek, które są inwestowane, a po wygaśnięciu umowy są wypłacane z dodatkowym zyskiem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając polisę na życie?

W wyborze najlepszego ubezpieczenia na życie należy przede wszystkim dokładnie zapoznać się ze szczegółami zawartymi w OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Eksperci doradzają, aby koniecznie sprawdzić wyjątki, w których ubezpieczenie nie jest wypłacane. Ta kwestia znacznie różni się w zależności od ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego najtańsze ubezpieczenie nie zawsze jest najlepszą polisą na życie. Niskobudżetowe oferty zazwyczaj nie gwarantują wypłaty od krótkiej hospitalizacji lub obejmują jedynie odszkodowania w przypadku poniesienia śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Warto zwrócić uwagę na terminy, w których rozpoczyna się działanie ochrony ubezpieczeniowej. Osoby przemieszczające się po wielu krajach powinny wybrać polisę, która działa również poza granicami Polski. W wielu sytuacjach taka opcja możliwa jest tylko za dodatkową opłatą.

Materiał partnera zewnętrznego

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)