INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Zmienia się sposób płatności, czyli Polska Bezgotówkowa

17 stycznia 2018

Ruszył projekt, którego głównym celem jest wsparcie obrotu bezgotówkowego w Polsce. To wspólna inicjatywa Ministerstwa Rozwoju i branży finansowej. Fundacja Polska Bezgotówkowa działa od lipca 2017 r.

Szansa na darmowe terminale płatnicze

Program kierowany przez Fundację „Polska Bezgotówkowa” skierowany jest głównie do małych przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes, ale koszty związane ze wdrożeniem płatności elektronicznych były główną barierą do wdrożenia tej formy płatności. Bardzo istotny jest fakt, że w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego fundacja pokrywa koszty związane zarówno z samym terminalem, jak i z 12-miesięczną obsługą płatności bezgotówkowych. Głównym celem programu jest popularyzacja oraz większa dostępność do transakcji bezgotówkowych na terenie całego kraju. To wyjątkowy projekt, który pozwoli zwiększyć innowacyjność w małych firmach, ale również pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarki w Polsce. Terminal płatniczy w każdym sklepie w Polsce? Ta wizja staje się coraz bardziej realna!

Polacy zmieniają preferowane metody płatności

Program „Polska Bezgotówkowa” jest odpowiedzią na potrzeby, ponieważ społeczeństwie zmienia się proporcja dotycząca preferowanej formy płatności. Polacy coraz częściej decydują się na metodę bezgotówkową. Dlatego też przedsiębiorcy, aby realizować potrzeby klientów, muszą się dostosowywać. Na rozwój znaczący wpływ ma również otwartość ludzi na nowe technologie, a co za tym idzie „rozkwitająca” forma płatności w tym m.in. karta płatnicza czy płatność telefonem. Następstwem powyższych zmian jest wzrost w ostatnich latach punktów usługowo-handlowych z terminalami. Więcej informacji na temat postaw Polaków do transakcji bezgotówkowych, ale nie tylko znajdziesz na stronie http://bezgotowki.pl/

Fundacja „Polska Bezgotówkowa”, czyli upowszechnianie obrotu bezgotówkowego

Podsumowując, dzięki współpracy Ministerstwa Rozwoju z branżą finansową przedsiębiorcy mają szanse na dostosowanie swoich firm usługowo-handlowych do zmieniających się form, a co za tym idzie umożliwienie im płatności bezgotówkowych. Punktem ważnym do zapamiętania jest forma wsparcia – fundacja pokrywa koszty, dlatego też przedsiębiorca otrzymuje terminal oraz usługę na 12 miesięcy całkowicie za darmo. 

 

Materiał zewnętrzny

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)