INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe?

9 sierpnia 2017

Prowadzisz firmę i lubisz wiedzieć, co się u Ciebie dzieje? Jeśli sam prowadzisz księgowość, dobrze wiesz ile wymaga to pracy od Ciebie. Warto mieć jednak obok siebie doświadczonych profesjonalistów, którzy w każdej chwili pomogą w problematycznych sytuacjach. Bardzo często taka pomoc może okazać się niezastąpiona.

Bezpieczeństwo dla właściciela firmy

Jedną z największych zalet korzystania z usług biura rachunkowego jest bezpieczeństwo. Profesjonalne biura rachunkowe posiadają certyfikaty, otrzymane od Ministerstwa Finansów. To dla nas potwierdzenie, że biura te są doświadczoną kadra, posiadającą wiedzę oraz umiejętności w zakresie prowadzenia spraw finansowych. Przekazanie rachunków firmowych do profesjonalnego biura, takiego jak biuro rachunkowe Katowice to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim świadome zarządzanie firmą. Prowadzenie pełnej księgowości to kontrola księgi przychodów oraz rozchodów, dające nam pełny obraz finansowych działań naszej firmy.

Oszczędność czasu

W Polsce nie jest łatwo cokolwiek załatwić. W ostatnim czasie coraz głośniej o aferach, w których główną rolę pełnią przedsiębiorcy walczący z systemem urzędniczym. Bardzo często kończy się to niechęcią do zakładania firmy, a czasem przez urzędnicze błędy nawet i do upadku firmy. Jeśli już uda nam się przebrnąć przez gąszcz urzędniczych spraw, chcemy z pełną parą ruszyć z działaniami. Oddając w ręce biura nasze finanse - odpadnie nam myślenie o załatwianiu spraw rachunkowych. Mając nad sobą biuro rachunkowe, mamy pewność, że nad nami stale ktoś czuwa, a dodatkowo wiedzą dokładnie co zrobić i jakie dokumenty załatwić, aby wszystko odbyło się jak najszybciej.

Warto jednak upewnić się, czy wybrane przez nas biuro dopełniło obowiązku ubezpieczenia swojej działalności oraz czy ubezpieczalnia umożliwia odzyskanie ewentualnej kary nałożonej przez urząd. Dzięki takim środkom bezpieczeństwa będziemy mogli czuć się bezpiecznie w sytuacji, kiedy w naszej księgowości pojawi się błąd.

Biuro mniej kosztuje

Wbrew pozorom, taniej jest zawrzeć umowę z biurem rachunkowym niż zatrudnić na umowę o pracę księgowego. Oprócz typowych kosztów pracowniczych, w przypadku biura odpadają nam też np. koszty literatury podatkowo-finansowej, szkoleń czy też kursów dla naszego pracownika, jak i koszty specjalistycznego oprogramowania. Bardzo dużą zaletą biur rachunkowych jest też to, że bardzo często współpracują one z rewidentami czy też doradcami podatkowymi. Co jakiś czas w naszej firmie potrzebujemy uzyskać poradę prawną lub zmierzyć się z nieprzyjemną kontrolą podatkową lub skarbową. Biura, które współpracują z takimi specjalistami, są dla nas doskonałym miejscem. Wykorzystując w pełni ich możliwości jesteśmy w stanie dostać znacznie lepszą obsługę, często przy bardzo konkurencyjnej cenie.

 

Materiał zewnętrzny

To może Cię zainteresować

Komentarze (1)

  1. Piotrek 24 marca 2020 13:46

    Witam. Dla mnie jako przedsiębiorcy to są same plusy. Tak, jak jest wymienione w artykule: jest to tańsze niż zatrudnienie księgowego na pełen etat. Nie muszę kupować różnych programów czy szkolić pracownika. Ważne jest również to, że mam więcej czasu. Odpada mi siedzenie godzinami w papierach i czuwanie nad tym żeby wszystko było jak należy. Współpracuję z Biurem Rachunkowym we Wrocławiu - Edyty Cyburt. Kontakt w mieście, gdzie prowadzę firmę też jest ważne. Własna działalność wymaga dużego zaangażowania. Dzięki temu, że ktoś zajmuje się naszą księgowością, warto spożytkować ten czas, np. na pozyskiwanie nowych klientów.

    Odpowiedz
Zostaw komentarz