INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Szkolenia podatkowe w Warszawie

21 maja 2019

Zmiany w prawie podatkowym nakładają na podatników szereg obowiązków administracyjnych, mających wpływ na działanie przedsiębiorstwa i jego płynność. W uniknięciu problemów ze wdrażaniem nowych mechanizmów pomogą szkolenia podatkowe.

Szkolenia podatkowe w Warszawie

Bardzo szeroki zakres szkoleń podatkowych w Warszawie oferuje Akademia LTCA. Jest to platforma szkoleń on-line i webinarów, prowadząca kursy nie tylko w stolicy, ale także na terenie całego kraju, zarówno w trybie zamkniętym, jak i otwartym. Szkolenie podatkowe Warszawa prowadzone jest w trybie zamkniętym i otwartym. Akademia charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i jego potrzeb. Wykładowcami są najwyższej klasy eksperci, przekazujący aktualną wiedzę praktyczną. Uczą oni sposobów na nadążanie za zmianami i dostarczają narzędzi do ich wdrażania w przedsiębiorstwie. Informacje są kompleksowe i przekazywane w sposób zrozumiały. Doświadczeni praktycy, zajmujący się prawem podatkowym, zapewniają wiedzę teoretyczną, a ponadto także uczą, w jaki sposób wykorzystać ją w praktyce. Tematyka kursów uwzględnia najnowsze zmiany w prawie podatkowym, przedstawiając równocześnie interpretacje i orzecznictwo.

Cel szkolenia podatkowego

Uregulowania prawne podlegają ciągłym zmianom, a podatnikom sprawia to wiele problemów. Szkolenia podatkowe Warszawa obejmują kompleksową wiedzę związaną z podatkami. W ich zakres wchodzą tematy, takie jak: ceny transferowe, podatek VAT, podatek CIT, podatek PIT, VAT, podatek u źródła. Wiedza ta jest niezbędna dla pracowników działów finansowych, księgowych, kontrolerów finansowych, doradców podatkowych oraz kadry zarządzającej przedsiębiorstwem. Uczestniczy szkoleń nabywają umiejętności identyfikacji transakcji podlegających dokumentacji i uzyskują praktyczne wskazówki, dotyczące sporządzania dokumentacji. Poznają bieżące zagadnienia z zakresu CIT i PIT oraz najnowsze zmiany w ich zakresie, a także VAT. Omawiane są tematy split payment, zasady należytej staranności, podatek w marketingu, ryzyka i odpowiedzialność spółek i kadry zarządzającej, podatek odroczony w księgach rachunkowych i sprawozdaniu finansowym spółki oraz wiele innych.

Co dają szkolenia podatkowe?

Szkolenia podatkowe w Akademii LTCA przygotowują do zmian wynikających z nowelizacji prawa podatkowego. Uczą w praktyczny sposób rozwiązywać problemy będące wynikiem nowych regulacji. Na skutek nieznajomości nowego prawa lub braku jego zrozumienia przedsiębiorstwo może nie wdrożyć go w życie, co w konsekwencji spowoduje narzucenie sankcji prawno-skarbowych. W efekcie może to prowadzić do zaburzenia płynności finansowej przedsiębiorstwa, przestojów w firmie, a nawet zamknięcia przedsiębiorstwa. Dzięki zdobyciu na szkoleniu praktycznej wiedzy osoby odpowiedzialne w firmie za finanse, mogą wdrożyć mechanizmy, zapobiegające takim problemom. Pozwoli to na dostosowanie się podmiotu do nowych regulacji we właściwym terminie i uchroni przed niepotrzebnym ryzykiem.

Szkolenia podatkowe Warszawa przekładają się na wzrost kompetencji osób zarządzających finansami firmy. Dzięki temu przedsiębiorstwo może być zarządzane zgodnie z obowiązującym prawem, unikając zagrożeń.

 

Artykuł partnera

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)