INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Jak korzystnie i bezpiecznie przelewać pieniądze za granicę?

31 stycznia 2017

Chcesz przesłać pieniądze za granicę? Nie rób tego z wykorzystaniem zwykłych listów – są bardziej bezpieczne, szybkie i wygodne metody na przekazanie środków pomiędzy różnymi krajami. Zapraszamy do ich sprawdzenia!

Pracujesz za granicą? A może prowadzisz transakcje z kontrahentami z innych krajów? Chcesz przesłać prezent dla rodziny? Niezależnie od celu, pamiętaj o tym, że wysłanie pieniędzy powinno być przede wszystkim bezpieczne. W przeszłości najczęściej gotówkę wkładało się do listu, ale to duże ryzyko, że pieniądze zaginą. Poczta nie bierze wtedy za nie odpowiedzialności. Dlatego warto wykorzystać inne metody on-line.

Przelewy bankowe do innych krajów są jak najbardziej możliwe i także możemy realizować je samodzielnie, bez potrzeby udawania się do placówki banku. Wystarczy tylko dostęp do swojego konta on-line, aby zlecić przelew zarówno w ramach Unii Europejskiej, jak i do innych krajów.

Jeżeli chcesz wykonać przelew w ramach Unii i w walucie euro, stosuje się przelewy SEPA, czyli w obrębie Jednolitego Europejskiego Obszaru Płatności. Są one tanie, szybkie i bezpieczne. Gdy chodzi o przelewy do innych krajów, stosuje się nieco starszą technologię SWIFT. Dojście przelewu jest wtedy dłuższe i może być on droższy.

Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie systemów płatności internetowych, które pozwalają na przelewanie pieniędzy tylko na adres e-mailowy odbiorcy. W tym przypadku można wykonać przelew kartą oraz z konta bankowego. Atutem takich systemów płatności jest błyskawiczne przekazanie pieniędzy, dlatego też nie trzeba wtedy czekać na zaksięgowanie przelewu.

Jeżeli nie chcesz dodatkowo płacić za wymianę waluty przez bank lub przez operatora systemu płatności, w takim przypadku warto wcześniej wymienić ją on-line, na przykład w kantorze internetowym Trejdoo.com. Dzięki niemu będzie można łatwo i szybko kupić potrzebną walutę i zapłacić za nią jeszcze mniej, ponieważ kurs w kantorze Trejdoo.com jest o wiele bardziej atrakcyjny niż w przypadku kursów w kantorach stacjonarnych oraz bankach.

Materiał partnera zewnętrznego

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)