INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Najważniejsze zalety pożyczek pod zastaw

14 sierpnia 2018

Dlaczego warto zdecydować się na korzystanie z takich rozwiązań, jak szeroko rozumiane pożyczki pod zastaw nieruchomości? Na różnego rodzaju stronach oraz forach internetowych coraz częściej można spotkać się z tego rodzaju pytaniami.

Pokazuje to z jednej strony wciąż rosnące zainteresowanie klientów takimi formami produktów kredytowych, jak pożyczki pod zastaw domu lub mieszkania. Z drugiej jednak strony można z tego również wydedukować fakt, iż wiedza na temat pożyczek pod zastaw nadal znajduje się wśród konsumentów na stosunkowo niskim poziomie.

Co więc przede wszystkim warto wiedzieć na temat pożyczek pod zastaw nieruchomości oraz jakie są najważniejsze zalety tego rodzaju rozwiązań? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Najważniejsze zalety pożyczek pod zastaw

Naturalnie, wymienianie zalet takich rozwiązań, jak pożyczki pod zastaw domu lub mieszkania należy zaliczyć od kosztów. Koszty te, na które składają się zarówno oprocentowanie, jak i prowizja za udzielenie pożyczki, są w przypadku kredytów pod zastaw znacząco niższe, niż ma to miejsce w przypadku innych form produktów pożyczkowych. W zależności od konkretnego pożyczkodawcy a także od specyfiki danej sytuacji, różnica w oprocentowaniu może sięgać nawet 10 procent, a czasami nawet i więcej. Nietrudno policzyć, że w przypadku kredytów na wyższe kwoty może to przynieść oszczędności rzędu nawet kilku, a nieraz kilkunastu tysięcy złotych w skali roku.

Naturalnie, niższe oprocentowanie występujące w przypadku takich produktów, jak pożyczki pod zastaw nieruchomości, nie jest niczym dziwnym. W tym wypadku pożyczkodawca-bank lub firma pożyczkowa- otrzymuje bowiem zabezpieczenie pożyczonych przez siebie pieniędzy w postaci domu lub mieszkania należących do pożyczkobiorcy. To powoduje znaczące obniżenie kosztów kredytu, a z drugiej strony także znacznie korzystniejszą ocenę zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy.

Dzięki korzystniejszej ocenie zdolności kredytowej możliwe jest wyraźne zwiększenie maksymalnej kwoty dostępnego kredytu. Czasami okazuje się, że przy pożyczkach pod zastaw maksymalna kwota jest nawet o 20 do 30 procent wyższa, niż ma to miejsce w przypadku innych rodzajów pożyczek. Jednocześnie, pożyczki pod zastaw domu lub mieszkania to dla konsumenta także możliwość znaczącego wydłużenia okresu spłaty, co obok niższego oprocentowania dodatkowo przyczynia się do obniżenia wysokości miesięcznej raty.

Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczkach pod zastaw?

W chwili obecnej, pożyczki pod zastaw domu lub mieszkania występują na polskim rynku w dwóch podstawowych odmianach. Najbardziej popularną a zarazem najbardziej korzystną odmianą pożyczek pod zastaw są kredyty pod przewłaszczenia. Mniejszą popularnością a także mniej korzystnymi warunkami charakteryzują się za to klasyczne pożyczki pod hipotekę.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że dzisiejsze pożyczki pod zastaw dotyczą nie tylko nieruchomości. W coraz większej liczbie firm pożyczkowych a także banków możemy wziąć pożyczkę również pod zastaw na przykład samochodu.

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)