INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Jakie języki programowania wykorzystywane są w budowie strony internetowej?

27 lipca 2023

​Każda strona internetowa może być przez nas analizowana jako wypadkowa wykorzystania licznych nowoczesnych technologii, które sprawiają, że strona nie tylko wygląda ładnie, ale też oferuje szerokie funkcjonalności i integrację z innymi systemami. Jakie języki programowania są w tym celu wykorzystywane?

PHP 

Język programowania PHP to przedstawiciel back-endowych języków programowania, który w dużej mierze odpowiada za logikę strony internetowej i wewnętrzne aspekty, których na pierwszy rzut oka nie widać przez użytkownika.

To właśnie w języku PHP tworzy się skuteczne zabezpieczenia przed atakami hakerskimi lub wyciekami danych. PHP pozwala także na łatwe zintegrowanie naszej witryny internetowej z bazą danych, co jest szczególnie istotne przypadku prowadzenia sklepu internetowego, który wyświetla przykładowo informacje o aktualnych stanach magazynowych. Programiści PHP co do zasady dbają o to, by strona działała bezpiecznie, szybko i sprawnie, w czym może im pomóc dedykowany php hosting zwiększający integracyjność, bezpieczeństwo i dynamiczność elementów naszej witryny.

Python 

Python to technologia, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród programistów. Nic w tym zresztą dziwnego. Ogromne zainteresowanie tym językiem wynika przede wszystkim z jego łatwości, prostej składni, nieskomplikowanych mechanizmów i szerokiego zastosowania nie tylko w IT, ale także w innych dziedzinach biznesu i gospodarki.

Jako przewodni język w branży Data Science, Python coraz częściej wykorzystywany jest także do tworzenia w pełni responsywnych stron internetowych, które mogą być zasilane dedykowanym dla programistów Pythona hostingiem. 

JavaScript

Na koniec JavaScript, który stanowi zwieńczenie wielkiej trójcy, w skład której wchodzi jeszcze HTML i CSS. Wszystkie te trzy technologie w sumie pozwolą nam na stworzenie funkcjonalnej, dynamicznej i dobrze wyglądającej witryny. Oczywiście do bardziej zaawansowanych operacji, jak łączenie się z bazą danych czy wdrożenie certyfikatów bezpieczeństwa, będziemy musieli wykorzystać inne technologie, jednak od lat ta trójca stanowi podstawę do tworzenia witryn i sklepów internetowych.

Artykuł partnera

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)