INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

O nieuczciwej konkurencji

19 grudnia 2016

Najnowsza ustawa o nieuczciwej konkurencji zabezpiecza przedsiębiorców przed działaniem niosącym niekorzyść dla przedsiębiorstwa.

W ustawie zawarte są przepisy jasno określające czyn nieuczciwej konkurencji - http://www.detektyw.com.pl/nieuczciwa-konkurencja/. Do naruszenia przepisów zalicza się umyślne działanie mające na celu wprowadzenie w błąd w produktach firmy, bądź w usługach. Za działanie na niekorzyść przedsiębiorstwa uważa się także rozpowszechnienie tajemnicy przedsiębiorstwa, wyprowadzenie know how, a także danych traktowanych przez firmę za poufne. Kolejne nieuczciwe czyny to wprowadzania współpracowników lub kontrahentów w błąd, umyśle utrudnienia w sprzedaży, ewidentne powielanie towarów i usług firmy, zbytnie zachwalanie lub rozpowszechnianie negatywnych informacji o firmie, a także prowadzenie złej reklamy na rynek.

Zatem jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia o niekorzystnym działaniu osób trzecich, partnerów lub współpracowników wobec Twojego przedsiębiorstwa, zleć zebranie dowodów w tej sprawie przez detektywa. Naruszanie przepisów ustawy o nieuczciwej konkurencji jest karalne i grozi nawet więzieniem. Jeśli detektyw zbierze dowody, możesz tym samym uratować nie tylko reputację swojej firmy, ale także jej pozycję na rynku. Dziś w dobie dużej konkurencji na rynku, każdy przedsiębiorca może spotkać się z wieloma zagrożeniami. Podejrzany jest każdy kto współpracuje z Tobą, każdy pracownik, a także klient. Jeśli masz podejrzenia, że może dochodzić do łamania przepisów, zleć dokładane zbadanie sprawy detektywowi. Profesjonalny detektyw przeprowadzi akcję śledczą, której celem będzie odszukanie oszustów działających na niekorzyść przedsiębiorstwa. Śledztwo, które poprowadzi detektyw ujawni wszelkie zagrożenia i pozwoli sporządzić pełny raport, który umożliwi wniesienie sprawy do sądu. Detektyw wnikliwie pozna otoczenie wewnętrzne i zewnętrzne firmy. Na podstawie przeprowadzonej akcji śledczej wykazane zostaną wszelkie nieprawidłowości, które uchronią Twoją firmę przed stratami.

detektyw śledztwo

Zanim zlecisz sprawę do zbadania przez detektywa, prześledź dokładnie każdego swojego pracownika. Dowiedz się, kto w Twoim przedsiębiorstwie zajmuje się rozpowszechnianiem reklamy, kto mógłby wyprowadzić dane z firmy, może są to aktualni pracownicy lub byli. Dowiedz się, czy na rynku nie pojawiły się łudząco podobne do Twoich produkty, a jeśli tak, sprawdź kto w Twojej firmy mógłby być odpowiedzialny za ich produkcję. Ponadto prześwietl dostawców w swojej firmie, mogą oni mieć swój udział w dostarczaniu materiałów dla osoby, która narusza przepisy nieuczciwej konkurencji, ważni są tu dostawcy materiałów, opakowań, a także firmy transportowe. Jeśli masz tę możliwość, zamontuj w firmie kamery, pozwolą Ci one śledzić każdy krok Twoich pracowników, jeśli dojdzie w Twojej firmie do łamania prawa, szybko ujawnisz oszustów. Na podstawie tych czynności i zebranych dowodów detektyw będzie mógł prowadzić dalsze i zdecydowanie bardziej wnikliwe śledztwo. Sprawi on miedzy innymi powiązania Twoich byłych i obecnych pracowników z kontrahentami, prześwietli ich działania i sprawdzi archiwa w komputerach.

Jeśli tylko spostrzeżesz, że ktoś psuje Twój rynek, drastycznie spada Ci sprzedaż, sprawdź, czy na rynku nie jest oferowany Twój produkt w niższej cenie. Obecnie do naruszenia zasad o nieuczciwej konkurencji dochodzi bardzo często. Dopuszczają się tego pracownicy i osoby zaprzyjaźnione z firmą. Często są to osoby, które mają znakomite relacje z dostawcami materiałów, a także pracownicy produkcji. Dzięki ich doświadczeniu w produkcji i doskonałej znajomości, mogą sami wyprodukować towar i oferować go w zdecydowanie niższej cenie.

Sprawny detektyw będzie działał dyskretnie i zbierze niezbędne informacje o nieuczciwej konkurencji – podpowiada Jarosław Rangotis z Biura Detektywistycznego w Warszawie - www.detektyw.com.pl. Dokładnie sprawdzi on wszystkie osoby powiązane z firmie, przebada on relacje z kontrahentami i dowie się, kto wyprowadza tajemnicy firmy na zewnątrz. Osobami działającymi na niekorzyść firmy mogą być także osoby z bliskiego otoczenia pracowników, często są to ich rodziny lub zaprzyjaźnione osoby.  

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)