INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Co powinno znaleźć się w firmowym samochodzie?

3 lipca 2018

Odpowiednie wyposażenie firmowego samochodu to zarówno kwestia prestiżu i odpowiedniej reprezentacji firmy, jak również możliwość odliczenia większości kosztów tego typu od podatku. Akcesoria i urządzenia samochodowe przydadzą się zarówno w codziennym użytkowaniu pojazdu, jak również na dłuższych wyjazdach służbowych.

Akcesoria samochodowe, które przydadzą się w każdej firmie

Wygodne wyposażenie aut służbowych to rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Bez względu na to, czy pojazdy służą przedstawicielom handlowym, kierowcom odwożącym klientów czy kadrze kierowniczej, powinny być dostosowane do komfortowej jazdy i wyposażone w co najmniej podstawowe akcesoria i urządzenia. Oto one:

  • Nawigacja GPS – większość osób nie wyobraża sobie poruszania się po nieznanych terenach bez sprawnej nawigacji samochodowej i trudno się temu dziwić. Czas to pieniądz, a błądzenie po drogach i objazdach z papierową mapą w ręku nie służy szybkiemu dotarciu do celu, a mało kto ma ten komfort, by potraktować podobne doświadczenia w charakterze ciekawego przeżycia. By skrócić czas przejazdów służbowych, warto zainstalować w autach firmowych nawigację GPS. W niektórych pojazdach bywa ona montowana fabrycznie, w innych należy zadbać o urządzenie zewnętrzne. Istnieją, co prawda, alternatywy w postaci nawigowania przy pomocy smartfonu i odpowiednich aplikacji, ale o wiele wygodniej jest zapewnić nawigację bezpośrednio w samochodzie.
  • Uchwyt do nawigacji – jeśli już zdecydujemy się na wyposażenie firmowego auta w nawigację, nie obejdzie się bez uchwytu. Najczęściej są one dostępne w zestawie z nawigacją, choć nie jest to stuprocentowa reguła. Taki zakup można będzie, w większości przypadków, bez problemu zaliczyć do kosztów firmowych.
  • Uchwyt do telefonu – bez względu na to, czy telefon będzie wykorzystywany podczas jazdy do nawigowania lub rozmów w trybie głośnomówiącym, warto wyposażyć firmowe samochody w uniwersalne uchwyty do telefonów (z regulacją rozmiaru chwytu).
  • Radio samochodowe – trudno wyobrazić sobie poruszanie się po mieście, stanie w korkach i dalsze dojazdy bez możliwości posłuchania radia lub ulubionej muzyki. Radio samochodowe powinno znaleźć się w każdym pojeździe firmowym – to kwestia komfortu jazdy ale też poprawy koncentracji na drodze. Wiele osób zauważa, że słuchanie radia podczas jazdy pobudza i sprawia, że trudniej dać się ogarnąć znużeniu za kierownicą.
  • Kable i ładowarki – w dobie nowoczesnych urządzeń mobilnych warto zadbać o możliwość naładowania ich baterii także podczas jazdy samochodem. Nie trzeba w tym celu dysponować żadnymi specjalistycznymi urządzeniami. Najczęściej wystarczy odpowiedni kabel, konwerter lub przejściówka. W większości nowych aut są już różnorodne gniazda (w tym USB), a w innych można zastosować przejściówkę z gniazda zapalniczki na USB lub na inny typ gniazda, by podłączyć do ładowania tablet, lub aparat. https://www.morele.net/komputery/kable-i-adaptery/kable-usb-699/,,,,,,,,,,24740O809389/1/

Akcesoria samochodowe, których zakup również warto rozważyć

Jeśli samochodem firmowym musimy prędko przemieszczać się z miejsca na miejsce, warto rozważyć również zakup CB radia. CB radio to sprzęt, który jest bardzo chętnie wykorzystywany przez licznych kierowców, a który pozwala na doskonałe zorientowanie się w sytuacji drogowej, ominięcie korków, a nawet wypytanie o drogę, co może okazać się niezwykle przydatne. https://www.morele.net/rtv/nawigacja-gps-i-cb-radia/cb-radia-544/

Kolejne rozwiązanie, które może przydać się w aucie firmowym to czujnik cofania oraz kamera. Czujnik cofania zdecydowanie ułatwia parkowanie, a kamera umożliwia rejestrację przejazdów, co jest przydatne zarówno przy rozliczaniu czasu pracy, jak również przy rozwiązywaniu ewentualnych sytuacji spornych (na przykład po drobnej stłuczce, nagranie z kamery samochodowej może pomóc ustalić osobę odpowiedzialną za zdarzenie).

Wyposażenie samochodów firmowych to kwestia, na którą należy zwrócić uwagę i potraktować ją w charakterze inwestycji w wizerunek firmy oraz w komfort pracy pracowników. Zakupy tego typu można zaliczyć do kosztów biznesowych, a to dodatkowa korzyść podatkowa.

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)