INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Pożyczamy więcej na Wielkanoc czy Boże Narodzenie?

8 marca 2017

Boże Narodzenie i Wielkanoc – czas radości, odpoczynku, odwiedzin najbliższych, ale i wydatków, których ciężaru większość z nas nie jest w stanie unieść. Które ze świąt bardziej nadwyręża nasze finansowe, przez które sięgamy po pomoc instytucji bankowych i pozabankowych?

Święta to okres nieustannie gonitwy po sklepach. To również okres atrakcyjnych ofert, które specjalnie na tę okazję przygotowują banki i placówki finansowe.

Niekwestionowanym pionierem jest Boże Narodzenie, gdzie pod choinką nie może zabraknąć nietuzinkowych prezentów dla bliskich. Według portalpozyczek.pl Polacy w tym okresie świątecznym częściej sięgają po pożyczki aniżeli na Wielkanoc. Na Wielkanoc brane są kredyty przeznaczone przede wszystkim na zakupy, w szczególności mowa tutaj o artykułach spożywczych. W przypadku Bożego Narodzenia dodatek stanowią prezenty, które na stałe zapisały się w tradycji Polaków.

Dużą popularnością cieszą się nieustannie kredyty konsumenckie opatrzone niskim oprocentowaniem. Z tego też względu, w przypadku braku gotówki na świąteczne prezenty dla bliskich opłaca się skorzystanie z pożyczki od ręki. Z racji tego, że w okresie świątecznym w stosunkowo krótkim czasie potrzebujemy pliku pieniędzy, pożyczki krótkoterminowe cieszą się uznaniem pożyczkobiorców. Zdaniem portalpozyczek.pl tego rodzaju kredyty mogą być przeznaczone na dowolny cel, przez co nie jest koniecznością jego doprecyzowanie podczas ubiegania się o pożyczkę.

Według danych portalpozyczek.pl mało osób sięga w tym celu po kredyty bankowe. Wiąże się to z koniecznością wypełnienia formalności, udokumentowania zdolności kredytowej czy doświadczenia o dochodach, na co większość nie ma czasu czy chęci.

Zazwyczaj w okresie świątecznym potrzebne są nam kwoty rzędu kilkuset złotych, z tego też względu większość osób wybiera tradycyjne chwilówki. Jak wiadomo niosą ze sobą większe koszty, ale za bardziej dostępną i szybszą formą dla wielu osób.  Jeśli jednak jesteśmy przekonani, że będziemy zmuszeni zaciągnąć pożyczkę na święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc, warto wcześniej zwrócić się o pomoc do placówki bankowej, dzięki której będziemy mogli rozłożyć kwotę na wiele lat.

Materiał partnera zewnętrznego

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)