INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Jak działa szybka pożyczka w wonga.pl?

31 marca 2017

Dla niektórych osób zaciąganie zobowiązania finansowego wiąże się z dużym stresem. Powodem są najczęściej niejasne procedury wzięcia pożyczki, nieczytelnie sformułowane zasady, obawa przed nierzetelną instytucją. Z tego względu wonga.pl stara się przybliżyć swoim potencjalnym Klientom, jak wygląda cały proces zaciągania zobowiązania i na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Klient czuje się znacznie pewniej, gdy wie, jak dokładnie działa usługa, z której chce skorzystać. Tak samo jest w przypadku pożyczki – jasno sformułowane zasady wraz ze szczegółową instrukcją zaciągania zobowiązania zdecydowanie działają zarówno na korzyść firmy jak i potencjalnego Klienta. Osoba zainteresowana pożyczką może dzięki temu sprawdzić, czy wybrała najkorzystniejszą ofertę.

Pożyczka w wonga.pl w kilku krokach

Osoba, która jest zainteresowana wzięciem pożyczki w wonga.pl, musi przejść przez cały proces zaciągania zobowiązania. Wszystko odbywa się wyłącznie online, co oznacza, że Klient może skorzystać z usługi w dowolnym miejscu; wystarczy, żeby posiadał urządzenie z dostępem do Internetu. Całość nie trwa zbyt długo, a Klient bardzo często otrzymuje środki jeszcze tego samego dnia.

Krok 1: Wybierz odpowiednią ofertę

Klient ma do wyboru dwie opcje – może skorzystać z pożyczki krótkoterminowej lub ratalnej (w ramach pierwszej może uzyskać do 2500 zł, jeśli jest nowym Klientem, w ramach pożyczki ratalnej – do 3000 zł z maksymalnym okresem spłaty do 12 miesięcy). Koszt zobowiązania można sprawdzić za pomocą suwaków (koszt pierwszej pożyczki krótkoterminowej to zawsze 10 zł).

Krok 2: Wypełnij wniosek

Na stronie wonga.pl dostępny jest wniosek, który musi wypełnić osoba ubiegająca się o pożyczkę. Klient uzupełnia w formularzu swoje dane osobowe (m.in. imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, numer telefonu komórkowego czy numer konta bankowego). Dzięki temu firma może sprawdzić, czy Klient będzie w stanie spłacić zaciągane zobowiązanie; sprawdzana jest jego historia kredytowa oraz informacje w biurze informacji gospodarczej.

Krok 3: Weryfikacja

Konieczne jest jeszcze potwierdzenie tożsamości – w tym celu Klient jest zobowiązany do wykonania przelewu weryfikacyjnego na kwotę 10 groszy (celem sprawdzenia, że Klient nie podszywa się pod kogoś innego i bierze pożyczkę w swoim imieniu).

Wonga.pl umożliwia także inną formę weryfikacji tożsamości; niezbędna jest do tego aplikacja „Paszport Przelwy24”. Klient pobiera aplikację na swoje urządzenie, a następnie za jej pośrednictwem loguje się na stronie swojego banku, dzięki czemu firma może sprawdzić, czy osoba wnioskująca o pożyczkę nie podszywa się pod kogoś innego.

Oba sposoby są całkowicie bezpieczne i służą wyłącznie weryfikacji tożsamości wnioskującego.

Decyzja o przyznaniu pożyczki

Zazwyczaj decyzja o przyznaniu lub odmowie pożyczki zapada jeszcze tego samego dnia; czasami wystarczy wręcz kilkanaście minut, by Klient otrzymał odpowiedź. Wonga.pl po pozytywnej weryfikacji tożsamości i danych Klienta oraz przyznaniu mu środków finansowych w ramach zobowiązania, od razu dokonuje przelewu na konto Klienta.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy osoba zainteresowana pożyczką składa wniosek w dniu wolnym od pracy (święta państwowe) – prośba jest wtedy rozpatrywana w kolejnym dniu roboczym, a decyzja jest przedstawiana Klientowi do godziny 9:00.

Trzy kroki, czyli szybka pożyczka w wonga.pl

Jak widać, pożyczanie pieniędzy nie zawsze wiąże się z długim i żmudnymi procedurami. W wonga.pl wystarczą właściwie trzy kroki, by wnioskować o pożyczkę, przy czym pierwszy to po prostu dokładne zapoznanie się z ofertą i wybranie najbardziej atrakcyjnej opcji. Warto zwrócić uwagę na to, że wonga.pl przywiązuje bardzo dużą uwagę do weryfikacji swoich Klientów – zarówno pod względem prawdziwości ich tożsamości jak i sprawdzenia ich historii kredytowej. To ważne, ponieważ potwierdza rzetelność firmy i profesjonalne podejście do oferowanych usług.

Osoby zainteresowane pożyczką online na pewno ucieszy fakt, że bardzo szybko zostaną powiadomione o decyzji odnośnie przyznania dodatkowych środków. Dzięki temu w możliwie jak najkrótszym czasie dowiedzą się, czy będą mogli zrealizować wcześniejsze plany.

Proces pożyczania pieniędzy w wonga.pl został opisany także na stronie serwisu firmy (więcej informacji można znaleźć pod adresem https://www.wonga.pl/jak-dziala).

Artykuł sponsorowany

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)