INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Jak doładować telefon przez internet?

6 marca 2017

Masz telefon na kartę i nadal kupujesz doładowania w sklepie? Jest wygodniejszy sposób na to, aby zasilić swoje konto pre-paid. Teraz możesz zrobić to całkowicie przez internet, a pieniądze na koncie telefonu będą do twojej dyspozycji nawet w parę sekund!

Początki telefonów pre-paid to specjalne karty – zdrapki. Gdy chcieliśmy doładować swoje konto, konieczne było udanie się do sklepu lub kiosku prowadzącego sprzedaż zdrapek. Oczywiście, zdarzało się, że zdrapek danego operatora czy o danej kwocie nie było. Potem jednak coraz popularniejsze stały się doładowania drukowane w kasach sklepowych, dlatego też rozwiązano wtedy problem braku dostępności zdrapek. Obecnie najwięcej posiadaczy kart pre-paid korzysta z doładowań przez internet.

Dlaczego warto doładowywać telefon pre-paid on-line?

Przede wszystkim to bardzo wygodna i bezpieczna metoda doładowania telefonu. Nie musimy wychodzić z domu i do doładowania potrzebujemy właściwie tylko dostępu do internetu oraz konta bankowego on-line, co posiada niemalże każdy z nas. Cała operacja trwa przeważnie mniej niż minutę. Możemy samodzielnie wybrać kwotę doładowania, a także doładowywać łatwo konto innym osobom poprzez podanie ich numeru telefonu.

Jak wykonać doładowanie telefonu przez internet?

To bardzo proste. Na początek musisz wybrać stronę, na której chcesz wykonać operację. Doładowanie można przeprowadzić na stronach WWW operatorów telefonii komórkowej, można też skorzystać z systemów płatności on-line, na przykład BM.pl, na których bazują też operatorzy. Poza tym na doładowanie przez internet pozwalają wybrane banki – wtedy musimy zalogować się na swoje konto bankowe i bezpośrednio z niego wykonać doładowanie na wybrany numer.

Doładowania telefonów komórkowych możliwe są też do kupienia na wielu aukcjach internetowych czy też przez portale ogłoszeniowe, ale trzeba wtedy uważać, ponieważ zdarza się, że oferty wystawiane są przez oszustów i możemy stracić pieniądze. Najlepiej wobec tego wybierać bezpieczne strony – operatorów, systemy płatności jak BM.pl czy banki.

Materiał partnera

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)