INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Zarządzaniem biurem tłumaczeń. Czego potrzebuje Twoje biuro?

12 marca 2019

Umiejętne zarządzanie pracą firmy w kwestiach realizacji usług i administracji to podstawa sukcesu. Konkurencja nie śpi i wciąż trzeba być o krok do przodu, aby sprostać wymaganiom rynku. Klienci mają w czym wybierać, więc liczy się czas wykonania zlecenia i merytoryczna jakość. Podobnie jest w branży usług tłumaczeniowych. Czego potrzebuje Twoje biuro aby przyspieszyć i usprawnić proces realizacji projektu na każdym etapie jego wykonywania?

Przekłady językowe to nie wszystko

Armia zaprzyjaźnionych z biurem doświadczonych tłumaczy to niewątpliwie silny atut Twojej firmy. Jednak biuro to również rachunki, wyszukiwanie klientów, wyceny, budowanie baz danych, a także cała masa innych zapleczowych działań. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę każdy kierownik projektu.

Trudno do każdego zadania wyznaczyć specjalistę. Musiałbyś znacząco podnieść ceny swoich usług, a w epoce bezpardonowego dumpingu marne na to szanse. Choćbyś oferował usługi najwyższej jakości, klienci pójdą do konkurencji. Nieustanna improwizacja też się nie sprawdzi. Wykonywanie od nowa tych samych procedur przy podobnych zleceniach to strata czasu.

Zautomatyzowanie działań

Wszystko, czego potrzebuje Twoje biuro, to zintegrowany system sterowania. Zautomatyzowanie procesów projektowych pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, a zamiast kilku wykonać kilkanaście zleceń w określonym czasie. Współczesna technologia umożliwia zarządzanie każdym etapem projektu z poziomu jednej wirtualnej platformy. Takim programem, stworzonym specjalnie do zarządzania biurem tłumaczeń, jest XTRF.

Zarządzanie biurem tłumaczeń za pomocą XTRF

XTRF jest wszechstronnym narzędziem, ułatwiającym sprawną organizację niemal wszystkich działań związanych z realizacją zlecenia. Swoje zastosowanie znajduje zarówno w biurach usług językowych, jak i działach tłumaczeniowych większych firm oraz korporacji. Program pozwala na usystematyzowane kierowanie projektem na każdym etapie jego realizacji.

Pełna kontrola w każdym miejscu i czasie

XTRF umożliwia sterowanie działaniami na każdym etapie wykonywania zlecenia, zaczynając od wyceny, a kończąc na wystawieniu rachunku. System został stworzony w technologii Java, co pozwala korzystać z niego na każdym komputerze i w każdym miejscu, w którym jest zasięg sieci internetowej, a jego możliwości są bardzo rozbudowane.

Zalety systemu XTRF

XTRF umożliwia sterowanie wszystkimi sferami działalności firmy z poziomu jednej wirtualnej platformy. Pozwala między innymi na:

  • archiwizację zleceń,
  • budowanie słowników,
  • tworzenie baz danych klientów stałych i potencjalnych,
  • łatwy dostęp do bazy danych współpracujących z firmą tłumaczy, z określeniem ich specjalizacji,
  • automatyczną wycenę przychodzących zleceń,
  • wystawianie rachunków i korespondencję z klientami,
  • analizę przepływów finansowych.

Zintegrowanie działań za pomocą XTRF jest niewątpliwie tym, czego potrzebuje Twoje biuro. Taki uporządkowany grunt pozwala poświęcić więcej uwagi samym tłumaczeniom, a co za tym idzie przyjmować większą ilość zleceń, będąc pewnym dotrzymania wyznaczonych terminów. Wszystkie dane znajdują się w chmurze, więc zarządzanie projektem może odbywać się o każdej porze dnia i nocy. Wystarczą tylko hasło, login i możesz zaczynać.

Zobacz więcej na https://www.xtrf.eu/blog/

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)