INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Czy warto skorzystać z kancelarii zajmujących się windykacją wierzytelności?

19 grudnia 2016

Prawdopodobnie każdemu z nas zdarzyło się kiedyś borykać z uchylającym się od spłaty dłużnikiem. I o ile w życiu osobistym, jeśli w grę wchodziły nieduże sumy pieniędzy, byliśmy w stanie przeboleć stratę i pogodzić się z tym, że prawdopodobnie nie uda nam się odzyskać długu, o tyle, gdy w grę wchodzą duże sumy pieniędzy, które mogą zagrażać funkcjonowaniu np. naszego biznesu, lub też zagrażają nam utratą płynności finansowej sytuacja ma się zgoła odmiennie.

Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w windykacji wierzytelności. Zakres usług takich podmiotów może się różnić, jednak często oscyluje wokół takich tematów jak:

-windykacja wierzytelności,
-skup długów,
-prawo gospodarcze,
-prawo administracyjne,
-prawo pracy,
-prawo podatkowe,
-odszkodowania powypadkowe,
-prawo cywilne

W Warszawie znajdziemy kilka wartych uwagi podmiotów trudniących się skupem wierzytelności. Jeśli więc mamy problem z upartym dłużnikiem, warto rozważyć skorzystanie z usług takich kancelarii. Wiele z nich oprócz skutecznej windykacji długów,zapewnia pomoc prawną, wsparcie podczas postępowania sądowego. Często firmy te specjalizują się również w windykacji wierzytelności dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Na co możemy liczyć, decydując się na współpracę z firma windykacyjna w Warszawie?

W przypadku windykacji dłużnika, często nie musimy wnosić żadnych opłat wstępnych, co jest pocieszające, bo z pewnością i tak znajdujemy się już w trudnej sytuacji materialnej. Firmy windykacyjne często też biorą na siebie koszty sądowe, które rozliczane są dopiero w chwili odzyskania długów. Możemy liczyć na bezpłatną weryfikację naszego dłużnika. Wiele firm zapewnia również rozliczenie wyłącznie za efekty – nie musimy się więc bać rosnących kosztów związanych z długiem.

W przypadku skupu wierzytelności firmy windykacyjne oferują nawet do 90% zwrotu wierzytelności, szybką wpłatę na konto klienta, indywidualną wycenę oraz szybką decyzję, co do podjęcia współpracy – w przypadku, gdy potrzebujemy gotówki takie rozwiązanie może być dla nas najlepsze.

W zależności od sytuacji, w której się znaleźliśmy i wysokości długu warto rozważyć współpracę z firmą windykacyjną – dzięki temu zyskamy niemalże pewność, że nasze pieniądze zostaną odzyskane, a my nie pozostaniemy na żadnym etapie sprawy bez profesjonalnej pomocy prawnej.

Materiał partnera zewnętrznego

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)