INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Święta za granicą? Dowiedz się, gdzie zakupić walutę

31 marca 2017

Wielkanoc planujesz spędzić poza granicami Polski? W takim razie musisz wiedzieć, gdzie zakupić walutę obcą. Okazuje się, że kantor stacjonarny znajdujący się na lotnisku nie jest najlepszym miejscem na przeprowadzenie takiej transakcji…

Większość z nas nie wyobraża sobie spędzenia świąt inaczej, niż w rodzinnym gronie. Jeżeli podzielasz tę opinię, a bliskich masz za granicą, to z pewnością planujesz wyjazd. Z tym jednak wiąże się konieczność nabycia waluty obcej, np. funtów brytyjskich. Gdzie takie zakupić? Jakie masz możliwości i które rozwiązanie będzie najtańsze?

Gdzie możesz zakupić walutę?

Gdy mowa o zakupie waluty obcej, to masz sporo możliwości. Poza bankami, na rynku działają kantory stacjonarne i internetowe. Jeżeli masz konto walutowe, to najlepiej zrobisz, korzystając z oferty jednego z kantorów internetowego. Dlaczego? Ponieważ to właśnie te podmioty oferuje najniższy spread. W efekcie możesz sporo zaoszczędzić, bo kursy walut – w porównaniu np. do kursów oferowanych przez banki – są atrakcyjniejsze.

Wejście w 2011 r. w życie tzw. ustawy antyspreadowej było przełomowe, gdy mowa o działalności kantorów internetowych na rynku. Właśnie wówczas na rynku przybyło takich podmiotów, a to oznacza, że jako osoba zainteresowana zakupem waluty, musisz zdecydować, w którym kantorze zakupisz walutę.

Który kantor internetowy wybrać?

Wybierając kantor internetowy, nie możesz kierować się wyłącznie wysokością spreadu – ważne jest też bezpieczeństwo twoich pieniędzy. To zależy od dwóch czynników – rodzaju stosowanych zabezpieczeń i tego, kto jest właścicielem kantoru.

Kantor internetowy Fritz Exchange przywiązuje bardzo dużą uwagę do stosowanych zabezpieczeń, bo to właśnie one gwarantują, że operacja wymiany waluty będzie w pełni bezpieczna. Co więcej, za tym kantorem stoi doświadczona grupa finansowa.

– Pracownicy Fritz Exchange na co dzień czerpią z bogatego, bo prawie 20-letniego doświadczenia, grupy finansowej Fritz Group. Sam kantor internetowy Fritz Exchange to lider wymiany walut, który jest dobrze znany zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom indywidualnym, a to dlatego, że na rynku działa od ponad 5 lat – mówi Damian Raczek, diler walutowy z Fritz Exchange.

Gdy mowa o wyborze kantoru internetowego, to nie można pominąć kwestii godzin otwarcia. Kantor Fritz Exchange jest czynny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W efekcie klient może z niego skorzystać w każdej chwili – nie jest istotne miejsce, w którym przebywa, bo wystarczy tylko dostęp do internetu.

Gdy potrzebujesz gotówki

Wyjeżdżając za granicę, warto mieć środki nie tylko na karcie płatniczej – przyda się również gotówka. Grupa finansowa Fritz Group w innowacyjny sposób pochodzi do działalności na rynku wymiany walut – to właśnie ona proponuje skorzystanie z kantoru automatycznego. Korzystając z urządzenia gabarytami przypominającego bankomat, zainteresowani mogą dokonać zakupu waluty obcej bez pośredników, otrzymując tym samym gotówkę.

Aktualnie w kantorze automatycznym wymiana odbywa się miedzy 9 walutami.

Rozwiązania dedykowane przedsiębiorcom

Oferta Fritz Exchange jest skierowana nie tylko do klientów indywidualnych, lecz także firm. Być może wśród swoich znajomych masz przedsiębiorców, którzy próbują ze swoimi produktami lub usługami zaistnieć poza granicami Polski. Może zdecydujesz się polecić im kantor internetowy Fritz Exchange, gdy sam się do niego przekonasz? Musisz wiedzieć, że dla przedsiębiorców właściciele tego kantoru przygotowali specjalną ofertę.

Przedsiębiorcy współpracujący z Fritz Exchange mają możliwość negocjować kursy walut. Dotyczy to zarówno właścicieli firm nabywających jednorazowo dużą ilość waluty (powyżej 10 tys. euro), jak i stałych klientów.

Kantor internetowy Fritz Exchange zatrudnia trzy grupy specjalistów do obsługi przedstawicieli podmiotów gospodarczych. Mowa o:

  • Dealerach walutowych/traderach. Jeżeli współpracujesz z zagranicznymi podmiotami, to z pewnością interesujesz się rynkami finansowymi. Dealerzy walutowi pracujący dla Fritz Exchange są odpowiedzialni za przygotowywanie merytorycznych artykułów o rynku walutowym i komentarzy walutowych.
  • Specjalistach z biura obsługi klienta. Ta grupa pracowników zrozumiałym językiem wyjaśni wszelkie wątpliwości odnoszące się do działania serwisu.
  • Doradcach ds. rynków finansowych. Są oni odpowiedzialni za negocjowanie wysokości spreadu z klientami.

Dzięki tak kompleksowej obsłudze, kantor internetowy Fritz Exchange jest w stanie zagwarantować bardzo sprawną realizację wszystkich zleceń – 90% transakcji jest realizowanych w ciągu 15 minut.

Materiał partnera zewnętrznego

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)