INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Urządzenia, które ułatwią pracę podczas delegacji

10 lipca 2018

W niektórych branżach wyjazdy służbowe, szkolenia i delegacje są wpisane w codzienny harmonogram działań. Praca w nieustannej drodze, na walizkach i z daleka od domu bywa trudna, uciążliwa i wymagająca. Jakie urządzenia mogą ją ułatwić?

Urządzenia mobilne

Trudno wyobrazić sobie wykonywanie jakiejkolwiek pracy zdalnej bez odpowiednich urządzeń mobilnych. To elementarny sprzęt, który powinien znajdować się na wyposażeniu każdej osoby, która wyjeżdża w służbowe podróże. Do urządzeń mobilnych, które można uznać za najbardziej przydatne i funkcjonalne, należą:

  • Laptopy – przenośne komputery stanowią bazę udanej pracy zdalnej. Umożliwiają normalne wykonywanie obowiązków firmowych, korzystanie z oprogramowania, aplikacji, internetu, wykonywanie projektów, przeglądanie zdjęć, a nawet bardziej zaawansowane działania. Osoba pracująca zdalnie lub często bywająca w podróży powinna dysponować laptopem, który doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas wyjazdów.

Wybierając laptopa do zastosowań biznesowych, warto zwrócić uwagę na jego optymalne parametry. W zależności od tego, do jakich prac będzie użytkowane urządzenie, można wybrać sprzęt z adekwatnej półki cenowej. Priorytetem powinna być lekka, a jednocześnie solidna konstrukcja, dobry procesor i odpowiednia ilość pamięci RAM.

  • Tablety – te zgrabne i niewielkie urządzenia, w wielu wypadkach, mogą zastąpić komputer mobilny. Praca na tablecie nie jest aż tak komfortowa, jak na laptopie, ale w wielu sytuacjach to właśnie to kompaktowe urządzenie sprawdzi się najlepiej. Jeśli potrzebujemy wyłącznie przeglądać materiały do prezentacji, czytać artykuły i korzystać z aplikacji, to tablet będzie optymalnym wyborem.

Zakup tabletu nie musi być dużym wydatkiem. Nawet jeśli dostępny budżet jest spory, nie warto przepłacać. Wysokiej klasy tablety, które doskonale sprawdzą się w zastosowaniu biznesowym, można znaleźć wśród urządzeń marki Samsung. To sprzęty z różnych półek cenowych, wśród których bez problemu odnajdziemy urządzenie dla każdego. https://www.morele.net/telefony/tablety/tablety-528/0,0,,,,191,,,,,/1/

Telefony i smartfony

Nawet praca stacjonarna wymaga utrzymywania kontaktu telefonicznego z kontrahentami, rodziną lub współpracownikami, dlatego urządzenia takie, jak telefony komórkowe i smartfony są dość oczywistym zakupem. Większość osób sięga po smartfony z uwagi na ich bardzo szeroką funkcjonalność, ale warto poświęcić chwilę uwagi urządzeniom znacznie prostszym – klasycznym telefonom komórkowym.

Choć mogłoby się wydawać, że telefony komórkowe na dobre odeszły do lamusa, to w rzeczywistości są to urządzenia, które wciąż cieszą się popularnością i wciąż mogą okazać się bardzo przydatne. Ich zaletą jest właśnie ich prostota i fakt, że nie rozpraszają uwagi użytkownika tysiącem powiadomień, sygnałów i aktualizacji. https://www.morele.net/telefony/telefony-smartfony-krotkofalowki/telefony-komorkowe-64/

Klasyczne telefony komórkowe mają, z resztą, o wiele więcej zalet: są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a ich baterie potrafią wytrzymać wielodniowe użytkowanie urządzenia. Telefony komórkowe mają ograniczoną funkcjonalność w porównaniu ze smartfonami, ale wcale nie próbują z nimi konkurować pod tym względem. Jeśli szukamy urządzenia, które ma nam służyć głównie do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, to smartfon będzie stratą pieniędzy i urządzeniem, którego potencjał w ogóle nie zostanie wykorzystany. Warto pamiętać także o tym, że smartfony rzadko kiedy mają bardzo wytrzymałe baterie, a mnogość aplikacji i powiadomień, jakimi nas częstują, wcale nie ułatwia skupienia się na pracy.

Urządzenia do samochodu

Wiele osób podróżuje samochodami w celach służbowych. Długotrwałe przebywanie za kółkiem to najmniej przyjemna i ciekawa część delegacji i dlatego warto zadbać o kilka urządzeń, które mogą odmienić tę sytuację.

Jednym z najważniejszych sprzętów, który bardzo ułatwi nam poruszanie się po mieście i poza miastem, będzie nawigacja GPS z obowiązkowym uchwytem do samochodu. Nawigację możemy ewentualnie zastąpić odpowiednią aplikacją na smartfona, ale wówczas koniecznie musimy zadbać o możliwość ładowania baterii smartfona w trakcie jazdy samochodem.

Kolejnym urządzeniem, po które warto sięgnąć, gdy wybieramy się w delegację samochodem, jest zestaw bluetooth do telefonu, który umożliwia prowadzenie komfortowych rozmów bez konieczności prowadzenia ich w niewygodnym trybie głośnomówiącym. Mobilna słuchawka telefoniczna odbierze połączenie i ułatwi nam skupienie się na prowadzeniu samochodu nawet podczas rozmowy. To wygodne rozwiązanie, z którego korzysta wiele osób, które często bywają w drodze.

Praca zdalna i częste wyjazdy służbowe to okoliczności, które można polubić lub chociażby zaakceptować. Dużą rolę odgrywają w tym urządzenia elektroniczne, które sprawiają, że podróż staje się łatwiejsza i przyjemniejsza, a praca na miejscu jest niemal równie wygodna, co w stacjonarnym biurze.

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)