INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Leasing samochodów używanych – jak wygląda procedura? Sprawdzamy

13 grudnia 2019

Już od dawna wiadomo, że leasing to idealna propozycja nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla osób prywatnych. Możesz zdecydować się również na leasing na auto używane. Jak wygląda w takim przypadku procedura? Podpowiadamy.

Leasing to bardzo korzystna forma finansowania, która z powodzeniem zastępuje tradycyjne kredyty na zakup aut. Wiąże się to również z korzyściami natury podatkowej, z których chętnie korzystają zarówno mali, jak i nieco więksi przedsiębiorcy. Jest to również świetna propozycja dla osób prywatnych, które także mogą cieszyć się zakupem samochodu na tak opłacalnych warunkach. Okazuje się, że nie dotyczy to jedynie nowych, ale również używanych pojazdów. Jak wyglądają procedury z tym związane?

Leasing auta używane – poznaj procedury

W przypadku zarówno nowych, jak i używanych pojazdów niezbędnym elementem jest oczywiście ubezpieczenie, które musi opłacać leasingobiorca. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie nie tylko dla niego, ale również dla samego leasingodawcy. Wspominamy o tym, ponieważ to właśnie między innymi ta kwestia jest omawiana podczas rozmowy z doradcą. Nierzadko firmy współpracują z ubezpieczycielami i oferują dzięki temu korzystniejsze warunki ubezpieczenia poszczególnych pojazdów. Warto skorzystać z takiej propozycji. Sama procedura i podpisanie umowy nie trwa zbyt długo. Jedyną kwestią, która zmienia się w tym przypadku jest konieczność skorzystania z usług rzeczoznawcy. Jest to ważny element, ponieważ to właśnie ta osoba orzeka i podaje wartość samochodu, którym jest zainteresowany leasingobiorca. Zazwyczaj nie trwa to długo, choć niekiedy rzeczoznawca potrzebuje kilku dni na sporządzenie dokładnej wyceny. Czas w tym przypadku jest zależny od niego.

Zawsze korzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na leasingowanie używanego, czy też nowego pojazdu – zawsze korzystaj z fachowych porad specjalistów. Znajdziesz ich między innymi w firmie CLS. Na ich stronie internetowej znajduje się również wygodny i bardzo praktyczny kalkulator leasingu, dzięki któremu dowiesz się, jakiej wysokości będziesz uiszczał comiesięczne opłaty. Pamiętaj jednak o tym, że są to kwoty orientacyjne, a dokładnych informacji zawsze udziela profesjonalny doradca. Możesz się z nim skontaktować telefonicznie albo mailowo. Skorzystaj z tej możliwości, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji.

Artykuł sponsorowany

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)