INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Dlaczego warto przemyśleć kupno naświetlacza led?

18 lutego 2020

Jeśli chcemy mieć dobrze oświetlony ogród koło domu oraz nasz podjazd warto pomyśleć o kupnie oświetlenia led. Warto w tym celu rozejrzeć się na rynku za naświetlaczami led, które świetnie sprawdzą się od oświetlenia okolic domu. Cieszą się one ostatnio bardzo dużą popularnością, wśród kupujących.

Naświetlacz led jest świetną alternatywą dla tradycyjnych halogenów oświetleniowych. Dzięki unikalnej konstrukcji led naświetlacze te są bardziej wydajne od tradycyjnej technologii. Ich cechą jest znacznie mniejsze zużycie energii elektrycznej oraz znacząco dłuższa żywotność. Możemy je umieścić w dowolnym miejscu koło naszego domu. Na rynku można spotkać bardzo wiele różnych rodzajów naświetlaczy led. Możemy wybrać również barwę światła jaką chcemy mieć. Zazwyczaj występują one w 3 barwach takich jak: ciepła biała, neutralna i zimna biała. Barwa ciepła biała świetnie sprawdzi się do oświetlenia np. elewacji budynków, tarasów, ścieżek ogrodowych. Barwa neutralna nada się do oświetlenie drzwi wejściowych, klatek schodowych, terenu wokół budynków, billboardów reklamowych. Natomiast barwa zimna biała sprawdzi się przy oświetleniu placów, terenu wokół budynków, podjazdów, billboardów reklamowych. Bardzo przydatną funkcją jest również czujnik ruchu. Dzięki niemu światło zapala się tylko wtedy, kiedy ktoś koło niego przechodzi. Oszczędzamy w ten sposób energię elektryczną, ponieważ światło nie pali się cały czas tylko zapala się wtedy kiedy wyczuje ruch w najbliższym otoczeniu. Przy kupnie naświetlacza led warto również zwrócić uwagę na jego szczelność. Najczęściej występują ona w klasie szczelności IP65. Oznacza to, że naświetlacz jest odporny na wysokie i niskie temperatury, wodę oraz wiatr. Możemy także skorzystać ze ściemniacza led.

Do czego służy ściemniacz led?

Ściemniacz led to urządzenie służące do sterowania natężeniem światła. Dzięki niemu możemy ściemnić lub rozjaśnić światło a nawet zaprogramować go tak aby światło po pewnym czasie samo się wyłączyło. Przy zakupie ściemniacza należy zwrócić uwagą na oznaczenia producenta na opakowaniu, ponieważ nie każdy ściemniacz będzie współpracować z energooszczędnymi żarówkami led. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj żarówek, które kupujemy, gdyż nie wszystkie żarówki led nadają się do zastosowania ściemniacza. Trzeba szukać żarówek, które są przystosowane do ścieniania oświetlenia. Na rynku występują, różne ściemniacze led są to : ściemniacz LED na pilota, ściemniacz do taśm LED, który obsłuży również dedykowane do danego systemu sterowania źródła światła (Mi-Light), ściemniacz natynkowy, ściemniacz ścienny, ściemniacz LED dotykowy. Bardzo fajnym i praktycznym rozwiązaniem jest ściemniacz led na pilot, dzięki niemu będziemy mogli sterować naszym oświetleniem zewnętrznym z każdego pomieszczania naszego domu. Wykorzystanie ściemniaczy pozwala na dodatkową oszczędność energii elektrycznej a co za tym idzie zmniejszeniu naszych rachunków za prąd.

Tak więc jeśli jesteśmy zainteresowani energooszczędnym i bardzo wydajnym oświetleniem naszego domu z zewnątrz warto zastanowić się nad kupnem naświetlacza led, który bardzo dobrze nadaje się do tego celu. Dzięki oświetleniu led zaoszczędzimy na rachunkach za energię elektryczną. Jeśli zależy nam na jeszcze większej oszczędności energii elektrycznej warto przemyśleć również zakup ściemniacza led dzięki, któremu będziemy mogli sterować natężeniem naszego światła i dostosować go do naszych potrzeb w danej chwili.

Artykuł sponsorowany

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)