INFOPODATNIK.PL: PODATKI, PRAWO, FINANSE, BIZNES, GIEŁDA, INFORMACJE

Chcesz wykończyć mieszkanie pod klucz? Sprawdź, jak wybrać najlepszy pakiet!

23 maja 2019

Usługa polegająca na wykończeniu mieszkania pod klucz to atrakcyjna propozycja, gdy liczy się dla nas komfort i oszczędność czasu. Jak dobrać wtedy najlepszy pakiet wykończeniowy? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Chociaż nadal większość nowych mieszkań w Polsce sprzedaje się w standardzie deweloperskim, wielu klientów decyduje się również na usługę wykończenia pod klucz. W tym przypadku wszelkie prace wykończeniowe wykonuje ekipa współpracująca z deweloperem. Wykończenie mieszkania pod klucz to usługa, która oferowana jest najczęściej w kilku pakietach do wyboru – deweloperzy oferują pakiety różniące się pomiędzy sobą cenami, a także zakresem prac. Jak zatem dobrać ten najlepszy?

Co znajdziemy w najtańszym, a co w najdroższym pakiecie wykończenia pod klucz?

Cena pakietu wykończenia pod klucz zależna jest przede wszystkim od profilu prowadzonych prac, a także od jakości oraz liczby materiałów do wyboru. Najtańsze pakiety kosztujące około 450-500 złotych za metr kwadratowy obejmują podstawowe prace, w tym takie jak:

  • malowanie ścian na biało
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • wykończenie łazienki – kafelkowanie i malowanie, montaż armatury i ceramiki
  • kładzenie podłóg – panele podłogowe, kafelki

W ramach takiego pakietu najczęściej możemy wybierać pomiędzy kilkoma różnymi materiałami w neutralnych, uniwersalnych wzorach. Gdy zdecydujemy się na droższy pakiet, który może kosztować nawet około 800-1000 złotych za metr kwadratowy, wtedy możemy przebierać w większej liczbie materiałów, także tych najmodniejszych w tym sezonie. Prace także mogą mieć szerszy zakres, na przykład kafelki mogą być położone w całej łazience, a nie tylko w okolicy wanny lub prysznica i umywalki. Jeśli zatem chcemy wybrać mieszkanie wykończone pod klucz, warto zapoznać się z różnymi pakietami przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę. Wielu deweloperów zamieszcza katalogi dla klientów informujące o wykończeniu pod klucz na swoich stronach internetowych – można zapoznać się z nimi już teraz.

 

Artykuł partnera

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)